Reklama
Reklama

Te 5 znaków zodiaku to wampiry energetyczne. Unikaj ich za wszelką cenę

Przebywasz wśród pewnych osób i czujesz, jak tracisz siły? Jeśli ciągle czujesz się wyczerpany lub zmęczony po przebywaniu w towarzystwie danej osoby, prawdopodobnie jest ona emocjonalnym wampirem. Od tych 5 znaków zodiaku trzeba uciekać - sprawdź, które są w twoim otoczeniu!

Kim jest wampir energetyczny?

Wampiry energetyczne to osoby, które często celowo wysysają energię z otaczających ich osób. Żywią się gotowością do słuchania i opieki nad nimi, pozostawiając innych wyczerpanych i przytłoczonych. Często są opisywani jako ludzie, którzy więcej "biorą" niż "dają".

Wampirem energetycznym może być każdy - współmałżonek, najlepsza przyjaciółka, sąsiad, czy kolega z pracy. Nie zawsze da się przed nimi uciec, ale zawsze możesz dowiedzieć się, jakie typy osoby przejawiają toksyczne zachowania. Wszystko dzięki znakom zodiaku.

Reklama

Jakie cechy charakterystyczne mają wampiry energetyczne?

Wampiry energetyczne mogą to przejawiać się na różne sposoby, takie jak wymaganie ciągłej uwagi, bycie nadmiernie potrzebującym lub granie na emocjach innych, aby uzyskać to, czego chcą.

Jak zachowują się wampiry energetyczne?

  • Nigdy nie akceptują swojej winy i zrzucają ją na innych
  • Chętnie angażują się w dramy, konflikty i chcą być "pośrodku" kłótni
  • Rzucają się na innych w nadziei na to, że ktoś je "uratuje"
  • Nie znoszą porażki - zawsze chcą być pierwsze, lepsze, głośniejsze 
  • Umniejszają problemy innych, twierdząc, że ich są znacznie gorsze, przy okazji zachowując się jak męczennicy
  • Używają poczucia winy lub ultimatum, żeby osiągnąć swój cel
  • Kiedy nie mogą czegoś dostać - krytykują i zastraszają

Jakie znaki zodiaku to wampiry energetyczne? Baran

Ludzie spod znaku Barana, mogą w wielu sytuacjach okazać się emocjonalnymi wampirami. Ich emocjonalność i porywczość sygnowana znakiem ognistej planety Mars sprawia, że potrafią wybuchnąć w każdej chwili.

Baran nie zawaha się powiedzieć szczerze co o tobie myśli, nawet jeśli jest to szkodliwe dla twojego samopoczucia. Próba pojednania z wampirycznym Baranem jest niemożliwa! Sugerują wtedy, że jesteś zbyt wrażliwy i mówią, że musisz wyhodować grubszą skórę

Jakie znaki zodiaku to wampiry energetyczne? Strzelec

Strzelce lubią wchodzić w głęboką więź z ludźmi. Sprawiają, że ludzie przy nich czują się dobrze. Niestety, tylko na chwilę, bo wampir energetyczny opuszcza ludzi bez słowa pożegnania i wyjaśnienia. 

Strzelec będzie umniejszał twojej inteligencji przed innymi ludźmi i będzie starał się sprawić, by wyglądało na to, że wiele osób myśli podobnie. Czasami przebywanie z nimi jest jak utknięcie we mgle na rollercoasterze, nigdy nie wiesz, czego się spodziewać i w którym kierunku skręci wasza znajomość.

Jakie znaki zodiaku to wampiry energetyczne? Byk

Byk zwykle nie jest agresywnym typem osoby, ale jeśli go rozgniewasz, nie zapomni. Wtedy będzie pasywno-agresywny na każdym kroku, aby udowodnić swoją rację i wywołać w tobie poczucie winy.

Byki są emocjonalnymi wampirami, ponieważ umniejszają ludzi wokół siebie, obwiniając ich za wszystko, co mogą i zwykle sprawiają, że czują się tak, jakby sprawiali im ból, nawet jeśli tak nie jest.

Jakie znaki zodiaku to wampiry energetyczne? Panna

Panna nie wydaje się być typem, który nadmiernie obraża innych, ale możesz się nieprzyjemnie zdziwić. Potrzeba doskonałości Panny może oznaczać, że są nadmiernie krytyczni wobec otaczających ich osób, często nie są w stanie zatrzymać lub spowolnić swojego sposobu nadmiernego osądzania innych.

Mówią, co chcą i nie chcą myśleć o konsekwencjach swoich słów. Poniżają innych, aby mogli zrekompensować własne niedociągnięcia i niedoskonałości, co nigdy nie jest dobre.

Jakie znaki zodiaku to wampiry energetyczne? Rak

Rak ukrywa swoje prawdziwe uczucia przez większość czasu i może być niesamowicie pasywno-agresywny. Za bardzo polega na innych, uzależniając od tego swoje szczęście, co może powodować duże problemy.

Kiedy przypadkowo nadepniesz na emocjonalną minę Raka, rzuci się na ciebie. Uważają, że powinieneś wiedzieć wszystko, co może ich zdenerwować. Zaczynają panikować, gdy się od nich zbyt oddalasz.

Zobacz także:

Które znaki zodiaku będą bogate w 2023 roku? Jest ich tylko 4

Tych 8 znaków zodiaku nie pasuje do siebie. Ich związki to kompletne porażki

Te 5 znaków zodiaku mają szansę razem się zestarzeć. Pasują do siebie jak żadne inne!

Oto idealny kolor włosów dla twojego znaku zodiaku! W 2023 czeka cię metamorfoza

Te 4 znaki zodiaku są najgorsze. Relacje z nimi w 2023 roku to udręka!

Chiński Nowy Rok Wodnego Królika 2023. Przyniesie szczęście tym 4 znakom

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: horoskop | znaki zodiaku | Astrologia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy