Reklama

Marianna Schreiber

O Mariannie Schreiber usłyszała cała Polska, gdy kobieta pokazała się na castingu do znanego programu rozrywkowego. O tej pory media nie milkną na jej temat. Kim jest Marianna Schreiber i dlaczego jest znana?
Marianna Schreiber - najważniejsze informacje
Marianna Schreiber /AKPA

Marianna Schreiber - najważniejsze informacje

O Mariannie Schreiber usłyszała cała Polska, gdy kobieta pokazała się na castingu do znanego programu rozrywkowego. O tej pory media nie milkną na jej temat. Kim jest Marianna Schreiber i dlaczego jest znana?

Dzieciństwo

Niewiele wiadomo o pochodzeniu Marianny Schreiber. Wiemy, że urodziła się jako Marianna Karabiowska i pochodzi z Bydgoszczy, gdzie urodziła się na początku lat 90. Z wykształcenia jest magistrem pedagogiki.

Początek kariery

Marianna Schreiber jest rozpoznawalna dzięki swojemu znanemu mężowi – jest nim Łukasz Schreiber, polityk związany z rządzącą partią PiS, który w 2019 r. został członkiem Rady Ministrów. Znana z konserwatywnych poglądów i krytyki stacji TVN partia na pewno miała wiele do powiedzenia na temat „wybryku” pani Schreiber, która w 2021 r. w tajemnicy przed mężem zdecydowała się zgłosić do programu Top Model.

Szczyt popularności

Już na castingu jury Top Model zorientowało się, że kandydatka do programu nie jest osobą całkowicie anonimową. Chociaż część komisji miała wątpliwości, czy Schreiber nadaje się na modelkę, to kobieta dostała szansę w programie. Odpadła jednak po zaledwie dwóch odcinkach.

Dalsza kariera

Schreiber postanowiła kuć żelazo, póki gorące i dobrze wykorzystać rozpoznawalność, którą dał jej program. Zaangażowała się w działania na rzecz kobiet i poparła strajk nauczycieli jako osoba związana z pracą w sektorze edukacji.

Na początku 2022 r. podjęła współpracę z „Super Expressem”, startując z własnym show „Marianna Schreiber: Mam tego dość!” Jeszcze w tym samym roku zarejestrowała własną partię polityczną pod nazwą MAM DOŚĆ 2023, która deklaruje poglądy skrajnie różne od tych, które reprezentuje mąż Schreiber i partia, do której należy.

Kontrowersyjne poglądy

Wygląda na to, że Marianna Schreiber zrobi wszystko, byle stanąć okoniem wobec męża i PiS. Opowiedziała się za małżeństwami jednopłciowymi, przyznała też, że popiera szerszy dostęp do aborcji. Niespodziewanym ruchem był też jej udział w strajku nauczycieli, wymierzonym wprost w decyzje rządu i PiS-owskiego ministra edukacji.

Jak się okazało, poglądy Schreiber zmieniają się jednak jak w kalejdoskopie. W 2018 r. na Twitterze szykanowała społeczność LGBT+ (co ciekawe, użyła w tym celu fotografii córki byłego posła, Piotra Marca, znanego jako Liroy). Zaledwie cztery lata później wprost mówiła z kolei o równości praw dla osób homoseksualnych i pozowała na Paradzie Równości z tęczową flagą.

Po kilku miesiącach ostrej działalności przeciw PiS Schreiber zaliczyła kolejny zwrot światopoglądowy. Tym razem wróciła do zachwalania partii rządzącej. Twierdzi, że „otworzyła oczy” i wiele zrozumiała. W tym czasie wypuściła również własny teledysk „Polityczny dramat”. W hip-hopowym utworze własnego pomysłu rapuje o sytuacji społeczno-politycznej w kraju i drwi m.in. z opozycji i edukacji seksualnej.

Coraz częściej mówi się o tym, że Schreiber nie jest wiarygodna ze względu na swoje małżeństwo i powinna się rozwieść. Świeżo upieczona polityk odpowiada na te zarzuty, mówiąc, że jako małżonkowie podejmują niezależne od siebie decyzje i nie muszą się we wszystkim zgadzać.

Rodzina

Marianna Schreiber jest żoną Łukasza Schreibera, ministra bez teki i polityka PiS. Wspólnie wychowują córkę, Patrycję, która urodziła się około roku 2015.

Marianna Schreiber - Wiadomości

Marianna Schreiber - Wideo