Reklama

Malwina Wędzikowska

Dobry gust i piękne stylizacje to jej znak rozpoznawczy. Fani na Instagramie regularnie mogą ją obserwować w kolejnych olśniewających sesjach. Jak stylistka Malwina Wędzikowska doszła do swojego obecnego statusu?
Malwina Wędzikowska - najważniejsze informacje
Malwina Wędzikowska /KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News /East News

Malwina Wędzikowska - najważniejsze informacje

Dobry gust i piękne stylizacje to jej znak rozpoznawczy. Fani na Instagramie regularnie mogą ją obserwować w kolejnych olśniewających sesjach. Jak stylistka Malwina Wędzikowska doszła do swojego obecnego statusu?

Dzieciństwo i początek kariery 

Jej rodzinnym miastem jest Łódź. Urodziła się 24 lutego 1981 roku. W 2005 r. ukończyła tamtejszą Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Od tamtej pory systematycznie rozwijała swoją karierę w zawodach artystycznych jako kostiumografka, prężnie działając także w show-biznesie jako stylistka i prezenterka. 

Kariera jako kostiumografka i scenografka

Jeszcze przed ukończeniem studiów angażowała się w liczne szkolne etiudy filmowe. Do dwóch z nich wykonała scenografię. Były to filmy „Śnieg” i „Koma”. Oba przedsięwzięcia miały miejsce w 2003 r. i są to jedyne próby scenograficzne Wędzikowskiej. 

Głównym ośrodkiem jej zawodowych zainteresowań jest kostiumografia. Projektowała kostiumy do etiud, a później do filmów krótkometrażowych. 

Wiele jej projektów ma bardziej efemeryczny wymiar. Często projektuje kostiumy do programów rozrywkowych, takich jak „The Voice of Poland” czy „Top Model”, a także do reklam. Za jedną z nich Wędzikowska została wyróżniona nagrodą. Za kostiumy do reklamy „Bal” z serii „Czego szukasz?” platformy Allegro otrzymała główną nagrodę w konkursie KTR w kategorii „Warsztat Audio Video”. 

Przemysł rozrywkowy

Rozpoznawalność przyniosła jej działalność stylistki. To zarówno część jej pracy kostiumografki przy produkcjach telewizyjnych, jak i niezależnie rozwijana profesja. 

Głównym ośrodkiem budowania tej kariery stał się program „Druga twarz” emitowany przez telewizję TTV od 2017 r. Uczestnikami programu są zwykli ludzie, których wygląd nie jest społecznie akceptowany. Ekipa stylistów pomaga im zaadaptować swoje wybory estetyczne do norm społecznych. Wędzikowska jest prowadzącą i ekspertką tego programu, podobnie jak produkcji „Ostatnia szansa”, gdzie zajmuje się modowymi metamorfozami mężczyzn, również zwykłych kandydatów spoza show-biznesu. 

Wyczucie stylu i sposób ubierania się przysporzył jej sławę i renomę. Często występuje w mediach jako autorytet kwestii mody. Sama gwiazda deklaruje jednak, że moda nie jest dla niej najważniejsza. Mniej interesują ją bieżące trendy, co konkretni ludzie, którym pomaga dobrać odpowiednie stylizacje. 

Podkreśla również swój zdystansowany stosunek do celebryckiego mainstreamu. Chętnie przyznaje, że nie czuje się pierwszoligową gwiazdą, nie nadrabia też medialnej obecności wywiadami, których udziela sporadycznie, stroniąc od ujawniania prywatnych szczegółów. Głównym kanałem komunikacji są dla niej jej profile na Instagramie oraz Facebooku. 

Życie prywatne

Malwina Wędzikowska ma za sobą kilkuletni związek z Rinkem Rooyensem, producentem, reżyserem i scenarzystą programów telewizyjnych. Ich rozstanie w 2015 r. odbiło się dużym echem w mediach

Ponadto jest kuzynką prezenterki Anny Wendzikowskiej.

Malwina Wędzikowska - Wiadomości

Malwina Wędzikowska - Zdjęcia

Malwina Wędzikowska - Wideo