Reklama

Friz

Piątek, 16 września 2022 (18:40) Aktualizacja Piątek, 21 lipca 2023 (11:58)
Znany influencer, youtuber i przede wszystkim założyciel Ekipy – oto Karol Wiśniewski, czyli Friz. Co o nim wiemy i jak potoczyła się jego kariera?
Friz - najważniejsze informacje
Friz, czyli Karol Wiśniewski. Najpopularniejszy polski youtuber, twórca Ekipy Friza /Artur BARBAROWSKI/East News /East News

Friz - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  13.02.1996

 • Miejsce urodzenia:

  Kraków

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

  • Wersow,
  • Kinga Furtak
 • Zawód:

  youtuber/ka

 • Albumy:

  • "Sezon 3"
 • Nagrody:

  Platynowa płyta, Złota płyta

Znany influencer, youtuber i przede wszystkim założyciel Ekipy – oto Karol Wiśniewski, czyli Friz. Co o nim wiemy i jak potoczyła się jego kariera?

Dzieciństwo Karola Wiśniewskiego. Skąd pochodzi Friz?

Karol Wiśniewski znany pod pseudonimem Friz, urodził się w Krakowie 13 lutego 1996 r. Pochodzi ze zwykłej rodziny, a rodzice Karola Wiśniewskiego nie są sławni. Czy Friz ma rodzeństwo? Tak, ma brata.

Początek kariery Friza na YouTube

Friz rozpoczął swoją działalność na YouTube w 2010 r. Początkowo zamieszczał filmiki związane m.in. z jazdą na rolkach, a następnie z grami Minecraft oraz Pokemon Go. Inspirował się także innymi polskimi twórcami youtubowymi i publikował tzw. wideopranki – psikusy robione przyjaciołom i dokumentowane na video. Dzięki temu stał się jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów.

Jak powstała Ekipa Friza pod wodzą Karola Wiśniewskiego?

W 2018 r. Friz otworzył drugi kanał – Ekipę Friza, do której dołączyli Mateusz „Tromba” Trąbka i Łukasz „Wujek Łuki” Wojtyca. Wspólnie zaczęli tworzyć kolejne filmy na YouTube, a z upływem czasu dołączali do nich kolejni youtuberzy, jak Weronika "Wersow" Sowa, Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski czy Maria „Marcysia” Ryskala.

Pierwszy singiel Ekipy Friza

Ogromna popularność Friza i Ekipy spowodowała, że grupa zdecydowała się rozszerzyć działalność i wydać własny singiel. Kawałek „Przejmujemy jutuby”, opublikowany w 2020 r., zgromadził 70 milionów wyświetleń, a drugi utwór. „3Kipa”, dotarł na szczyt polskiej listy Spotify. Kolejne utwory – "Zaebyście" i „Chill” również szybko stały się hitami, a Ekipa i Friz stali się jednymi z najsławniejszych osób w Polsce.

Piosenki Friza i pierwszy album Ekipy

W 2021 r. Friz z Ekipą wydali album „Sezon 3”, który już w przedsprzedaży uzyskał status złotej płyty. Singiel „Napad na bank”, nagrany z Roksaną Węgiel, znów podbił serca Polaków, a Ekipa zaczęła koncertować oraz stworzyła kolekcję ubrań, gadżetów dla fanów, a nawet produktów spożywczych.
W tym samym roku Friz wraz z grupą został oskarżony o plagiat – utwór „Shadow” z płyty „Sezon 3” miał być kopią serbskiej piosenki sprzed czterech lat.
Pod koniec 2021 r. Friz opublikował singiel „Yo Mamale”, zapowiadający jego album solowy. 

Friz królem polskiego YouTube'a

Karol Wiśniewski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskih youtuberów. Tworząc piosenki i clipy równocześnie kontynuował działalność na YouTube, między innymi publikując kontrowersyjny filmik o wysadzeniu w powietrze samochodu sprezentowanego „Wujkowi Łukiemu”. 

Twórca założył także kilka przedsiębiorstw, które zajmują się tworzeniem filmów oraz inwestycjami. W 2022 Ekipa rozpadła się z powodu wewnętrznego konfliktu.

Związki Friza - Kinga Furtak i Wersow

Byłą partnerką Friza jest Kinga Furtak, bardziej znana jako Kindzxa, z którą wspólnie nagrywał filmy na YouTube. Ich rozstanie w 2018 r. wstrząsnęło polskim internetem. 

Jeszcze w tym samym roku Frizowi udało się uleczyć złamane serce w ramionach z Wersow (Weroniki Sowy) – również popularnej influencerki. Ponoć zaiskrzyło między nimi już na pierwszej randce, a wkrótce Wersow pojawiła się w filmach Friza, założyła także własny kanał na YouTube i dołączyła do Ekipy.

Friz i Wersow

Chociaż ich związek nie był idealny – mają za sobą kryzysy i krótkotrwałe rozstanie – to do dziś są razem. W trzecią rocznicę ich związku doszło do bajkowych oświadczyn podczas urlopu na Santorini.
Chociaż para nie stanęła jeszcze na ślubnym kobiercu, to 23 czerwca 2023 roku Weronika i Karol powitali na świecie córeczkę - Maję. 

Ile jest wart majątek Friza?

Karol Friz Wiśniewski bez wątpienia dorobił się ogromnych pieniędzy. W roku 2022 majątek youtubera szacowany był na ponad 150 mln złotych. Jednak sam Friz na pytanie "Ile pieniędzy ma na swoim koncie?", w jednej z transmisji na żywo na YT odpowiedział, że ma ok. 10 do 12 tysięcy złotych.

Friz - Wiadomości