Reklama

Drew Barrymore

Drew Barrymore jest amerykańską aktorką filmową, producentką, reżyserką, filantropką oraz aktywistką społeczną. Pierwszy raz mogliśmy ją zobaczyć na ekranie, gdy miała zaledwie 11 miesięcy.
Drew Barrymore - najważniejsze informacje
Drew Barrymore na imprezie wytwórni Paramount. /Anthony Behar/Sipa USA/East News /East News

Drew Barrymore - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  22.02.1975

 • Miejsce urodzenia:

  Culver City, Kalifornia

 • Kraj urodzenia:

  Stany Zjednoczone (USA)

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "E.T.",
  • "Starsza pani musi zniknąć",
  • "Krzyk",
  • "Aniołki Charliego"
Drew Barrymore jest amerykańską aktorką filmową, producentką, reżyserką, filantropką oraz aktywistką społeczną. Pierwszy raz mogliśmy ją zobaczyć na ekranie, gdy miała zaledwie 11 miesięcy.

Młodość i rodzina

Drew Barrymore urodziła się 22 lutego 1975 roku w Culver City, w stanie Kalifornia. Aktorka wywodzi się z jednej z najbardziej znanych amerykańskich dynastii teatralnych i aktorskich - tą profesją zajmowali się bądź zajmują jej pradziadkowie, dziadkowie i rodzice. Wśród członków jej rodziny możemy wymienić Lionela Barrymore’a, który jest jednym z pierwszych laureatów Oscarów aktorskich oraz Johna Barrymore’a, który jest uznawany za jednego z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Warto też wspomnieć, że ojcem chrzestnym aktorki jest Steven Spielberg, a matką chrzestną Sophia Loren. Jasne więc było, że kiedy urodziła się Drew, czekała na nią kariera aktorska. 

Po raz pierwszy można ją było ujrzeć na ekranach kiedy miała zaledwie 11 miesięcy. Rodzice zaprowadzili ją na castingi do reklam telewizyjnych, a w filmie „Odmienne stany świadomości” zadebiutowała kiedy miała 4 lata. 

Światową sławę przyniosła jej w 1982 roku rola w filmie Stevena Spielberga „E.T.” Drew niemal z dnia na dzień stała się jedną z najbardziej znanych aktorek na świecie. Przeprowadzono z nią setki wywiadów i bardzo często widniała na okładkach czasopism. Kilka lat później Hollywood przestało się nią interesować i wtedy Barrymore po raz pierwszy się załamała. 

W wieku zaledwie 10 lat po raz pierwszy zapaliła marihuanę i popadła w alkoholizm. Trzy lata później była już uzależniona od kokainy, a z odwyków często uciekała. Próbowała nawet popełnić samobójstwo, podcinając sobie żyły. Ostatecznie wyszła z dołka w wieku 15 lat. 

Filmy

Drew Barrymore angażuje się też w produkcję filmów. Do jej filmografii można zaliczyć: „Wszyscy mają się dobrze”, „Kobiety pragną bardziej”, „Prosto w serce”, „Starsza pani musi zniknąć”, „Niebezpieczny umysł”, „Aniołki Charliego”, „Aniołki Charliego 2: Zawrotna szybkość”, „Chłopaki mojego życia”, „Ten pierwszy raz”, „Od wesela do wesela”, „Krzyk”, „Batman Forever” czy „Rodzinne rewolucje”.  

Życie prywatne

Drew Barrymore była zamężna trzykrotnie. Pierwszy raz wyszła za mąż za Jeremiego Thomasa 20 marca 1994 roku, mając zaledwie 19 lat. Jednak to małżeństwo nie trwało zbyt długo, bo tylko półtora miesiąca.

Rozczarowana tym związkiem aktorka pogrążyła się w pracy. W 2001 roku ponownie wyszła za mąż za komika Toma Greena, ale po roku i ten związek się zakończył. Następnie w 2008 roku Drew Barrymore i Justin Long ogłosili zaręczyny, ale też bardzo szybko się rozstali. Kolejnym mężem aktorki został konsultant ds. sztuki Will Kopelman. Ich ślub odbył się na początku lata 2012 roku, a we wrześniu powitali na świecie córkę Olive, a w kwietniu 2014 roku drugą córkę Frankie. 

Drew Barrymore - Wiadomości

Drew Barrymore - Zdjęcia