Reklama

Anna Czartoryska-Niemczycka

Anna Czartoryska-Niemczycka to polska aktorka i wokalistka. Dużą popularność przyniosła jej rola Pauli w serialu „Nad rozlewiskiem”. Jest również żoną milionera i potomkinią dawnego rodu książęcego. Z jakich produkcji jest najbardziej znana?
Anna Czartoryska-Niemczycka - najważniejsze informacje
Anna Czartoryska-Niemczycka /Jakub Kaminski/Dzien Dobry TVN/East News /East News

Anna Czartoryska-Niemczycka - najważniejsze informacje

 • Data urodzenia:

  08.01.1984

 • Miejsce urodzenia:

  Warszawa

 • Kraj urodzenia:

  Polska

 • Rodzina i związki:

 • Zawód:

  aktor/ka

 • Produkcje:

  • "Jak pokochałam gangstera",
  • "Nad rozlewiskiem",
  • "Idol",
  • "Czas honoru"
 • Albumy:

  • "Euforia-Panika"
Anna Czartoryska-Niemczycka to polska aktorka i wokalistka. Dużą popularność przyniosła jej rola Pauli w serialu „Nad rozlewiskiem”. Jest również żoną milionera i potomkinią dawnego rodu książęcego. Z jakich produkcji jest najbardziej znana?

Młodość

Anna Czartoryska-Niemczycka urodziła się 8 stycznia 1984 roku w Warszawie. Jej ojcem był Stanisław Czartoryski – polski dyplomata i potomek rodu Czartoryskich. Aktorka dorastała w Holandii i Norwegii, a następnie wróciła wraz z rodziną do Warszawy. Od dziecka była związana z muzyką i nie minęło jej to z wiekiem.

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w klasie śpiewu. Później studiowała muzykologię i ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Kariera

Na początku swojej kariery aktorskiej Czartoryska była związana z kilkoma warszawskimi teatrami (m.in Teatrem Współczesnym, Teatrem Dramatycznym w Warszawie oraz Teatrem Muzycznym Roma). Zadebiutowała w spektaklach muzycznych "To idzie młodość" oraz „Moulin Noir” wystawionych przez Teatr Współczesny w Warszawie, z którym współpracowała w latach 2009-2013. Na scenie Teatru Muzycznego Roma dała się poznać w spektaklu „Piosenka jest dobra na wszystko, czyli nieobecni mają rację”. 

Artystka ma za sobą rolę w Teatrze Telewizji jako Aktywistka w spektaklu "Najweselszy człowiek". W 2021 roku Anna Czartoryska-Niemczycka wcieliła się w Caroline w spektaklu "La Bombe", w reżyserii Sambora Czarnoty na scenie Ralax w Warszawie. Aktorka zagrała też w monodramie "Morfina", opartym na wspomnieniach Jeleny Bułhakowej i piosenkach Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty. Utwory z tego spektaklu ukazały się na debiutanckiej płycie aktorki wydanej w 2012 roku przez Polskie Radio. Później nagrała też płytę "Euforia/Panika".

W 2005 roku Anna Czartoryska-Niemczyckaw wzięła udział w czwartej edycji programu rozrywkowego "Idol". W 2009 roku rozpoczęła pracę na planie serialu "Dom nad rozlewiskiem". Później zagrała takich w produkcjach jak m.in.: "Szpilki na Giewoncie", "Komisarz Alex", "Mąż czy nie mąż", "Czas honoru", "Kowalscy kontra Kowalscy”, czy "Szpiedzy w Warszawie".

Artystka wystąpiła podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2011 roku w poświęconym Ewie Demarczyk koncercie "Panna, Madonna, Legenda tych lat…". W 2015 wzięła natomiast udział w III edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie udało jej się zająć siódme miejsce. W 2022 fani mogli podziwiać ją w filmie "Jak pokochałam gangstera"

Życie prywatne

W przeszłości Anna Czartoryska-Niemczycka wraz z Piotrem Adamczykiem tworzyła jedną z najgorętszych par polskiego show-biznesu. Aktorka otrzymała nawet od byłego partnera pierścionek zaręczynowy, jednak w 2011 roku, postanowili się rozstać.

W 2012 roku artystka zaczęła spotykać się z milionerem Michałem Niemczyckim. Para pobrała się w kwietniu kolejnego roku. W lipcu 2014 roku zostali rodzicami Ksawerego,. Następnie na świat przyszli ich córka Janina i syn Antoni, a w 2022 roku czwarty potomek o imieniu Stefan.

Anna Czartoryska-Niemczycka - Wiadomości

Anna Czartoryska-Niemczycka - Zdjęcia

Anna Czartoryska-Niemczycka - Wideo

 • Anna Czartoryska broni spektaklu "Klątwa"

  Piątek, 3 marca 2017 (10:58)
  Artyści zawsze będą prowokować – uważa Anna Czartoryska. Jej zdaniem sztuka wręcz powinna wykraczać poza przyjęte standardy i budzić kontrowersje. Protesty i próby cenzurowania mogą...