Reklama
Reklama

​Anna Czartoryska porównuje macierzyństwo do dworca. "Wszyscy machają"

Anna Czartoryska-Niemczycka (38 l.) najwyraźniej przejęła się niedawnym wyznaniem Marty Żmudy-Trzebiatowskiej (37 l.), która odkryła, że macierzyństwo oznacza samotność. Jak wyznała aktorka, kiedy pojawiły się dzieci, poznikała większość koleżanek. Jak wyjawiła, czasem ma wrażenie, jakby wszyscy wiedli ciekawsze życie niż ona.

Jeszcze kilka lat temu celebrytki tak się zapędziły w udowadnianiu, że „ciąża to nie choroba”, że pracowały do pierwszych skurczów, a 3 tygodnie po porodzie, jakby gdyby nigdy nic, wracały do pracy, odchudzone, z nienaganna fryzurą i makijażem. Panował wówczas pogląd, że dobrze zorganizowana kobieta z powodzeniem łączy macierzyństwo z karierą zawodową, dba o siebie, rodzinę, i namiętność w związku, ćwiczy, szczotkuje włosy, przestrzega diety,  a to wszystko z uśmiechem na twarzy i najlepiej w szpilkach. W końcu wszyscy uwierzyli, że rzeczywiście tak ma być, włączając w to polityków, którzy jeszcze do niedawna twierdzili, że „nie wolno zmuszać kobiet do  heroizmu”, ale z czasem uznali, że właściwie, czemu nie...

Reklama


Dopiero wtedy kobiety zaczęły otwarcie wspominać o tym, że  ciąża i poród to jednak duży wysiłek dla organizmu, a wychowywanie dziecka przez 18 lat to też nie bułka z masłem. Z odczarowywania mitu magicznego macierzyństwa, wypełnionego wyłącznie szczęściem i miłością, słynie Aleksandra Żebrowska, ale coraz więcej celebrytek znajduje w sobie odwagę, by mówić, jak jest naprawdę. 

Ostatnio Marcie Żmudzie Trzebiatowskiej, mamie dwojga małych dzieci zebrało się na refleksję, że macierzyństwo ma parę aspektów, o których jakoś niechętnie się wspomina. Jak wyznała na Instagramie:

Anna Czartoryska ujawnia prawdę o macierzyństwie

Martę postanowiła wesprzeć Anna Czartoryska-Niemczycka, mama czworga dzieci. W swoim wpisie na Instagramie też użyła internetowej metafory. Jak malowniczo tłumaczy, podglądanie bajkowego życia prezentowanego w mediach społecznościowych z perspektywy matki wygląda jakby się, siedząc na małej stacyjce, zazdrościło podróżnym, przed którymi wielki świat stoi otworem: 

Zaapelowała także do bezdzietnych i ludzi z odchowanymi dziećmi, by czasem zlitowali się nad mamami maluchów, zadzwonili, okazali odrobinę zainteresowania, bo to ich nic nie kosztuje, a może zmienić czyjś dzień na lepsze: 

Pod wpisem aktorki pojawiło się wiele entuzjastycznych komentarzy:

Zobacz też: 

Michał Piróg żegna gwiazdę "You Can Dance". Tancerka zginęła w wypadku

Anna Lewandowska odsłania brzuch w letniej stylizacji. Co za figura!

POMAGAMY UKRAINIE

***

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama