Reklama

Aleksandra Szwed

Niezapomniana Eliza z „Rodziny zastępczej”, piękna i popularna gwiazda telewizji, którą oglądaliśmy także w wielu programach rozrywkowych.  Jakie są zawodowe aktywności Aleksandry Szwed? Jak układa się jej życie prywatne?
Aleksandra Szwed - najważniejsze informacje
Aleksandra Szwed /Pawel Wrzecion /MWMedia

Aleksandra Szwed - najważniejsze informacje

Niezapomniana Eliza z „Rodziny zastępczej”, piękna i popularna gwiazda telewizji, którą oglądaliśmy także w wielu programach rozrywkowych.  Jakie są zawodowe aktywności Aleksandry Szwed? Jak układa się jej życie prywatne?

Dzieciństwo i młodość

Aleksandra Szwed urodziła się 8 sierpnia 1990 roku w Warszawie w rodzinie polsko-nigeryjskiej. Od wczesnego dzieciństwa przejawiała zamiłowanie do występów na scenie i szybko udało jej się tę pasję realizować. Dołączyła do zespołu występującego z piosenkarką Majką Jeżowską. Już w wieku 9 lat zadebiutowała także na małym ekranie. 

Aleksandra Szwed i „Rodzina zastępcza”

W latach 1999-2009 występowa w emitowanym przez Polsat serialu familijno-komediowym „Rodzina zastępcza”. Grała tam jedną z głównych postaci – córkę Elizę. Popularność serialu zapewniła młodej aktorce rozpoznawalność oraz wstęp do świata polskiego show-biznesu. Osiągnąwszy pełnoletność, postanowiła kontynuować karierę i nie ograniczać się jedynie do serialu.

Seriale i programy telewizyjne 

Od 2007 roku Aleksandra Szwed regularnie pojawia się na ekranach polskiej telewizji, głównie w drugoplanowych rolach w rodzimych serialach. Występowała m.in. w „Barwach szczęścia”, „Teraz albo nigdy!”, „Na krawędzi” czy „Leśniczówce”
Sławę zapewnia jej także udział w programach rozrywkowych. W roku 2008 była zwyciężczynią programu „Gwiazdy tańczą na lodzie” na antenie TVP 2. Występowała także w programach „Jak oni śpiewają” (2008), „Tańcu z gwiazdami” (2010), „Twoja twarz brzmi znajomo” (2016) – który wygrała oraz „Star Voice. Gwiazdy mają głos” (2020). Ostatnia z produkcji musiała jednak zostać zawieszona przez epidemię COVID-19. 
Ola Szwed nie bywa tylko uczestniczką rozmaitych show. Była jurorką w programie „Śpiewajmy razem. All Together Now”. A konferansjerskie zdolności wykazała, prowadząc program „Ninja Warrior Polska” w Polsacie
Dzięki udziałowi w programach rozrywkowych aktorka ma możliwość występowania na żywo, co realizuje także w teatrach. Chętnie podejmuje role w musicalach. Występowała m.in. na deskach warszawskiego Teatru Rampa czy wrocławskiego teatru muzycznego „Capitol”. Okazjonalnie podejmowała się też innych aktywności w przemyśle rozrywkowym – zdarzyło jej się m.in. prezentować modę na wybiegu.

Życie prywatne

Pomimo tak dużej aktywności medialnej Ola Szwed znalazła czas także na rozwój osobisty. W 2014 roku zdobyła tytuł magistra kulturoznawstwa w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.
Aktorka znana jest z tego, że chroni prywatność swoją i swoich bliskich, nie publikując zbyt wielu szczegółów z życia w mediach społecznościowych. Mimo to jej najbardziej znaczące związki nie umknęły uwadze dziennikarzy. Pierwszym z jej partnerów, o którym rozpisywały się media, był Robert Stockinger, syn aktora Tomasza Stockingera. Spotykała się także z Aleksandrem Milwiw-Baronem, członkiem zespołu Afromental. Związek ten przetrwał jednak tylko rok; para rozstała się w 2013 roku. Trzecim, długoletnim już partnerem aktorki jest Krzysztof Białkowski, były koszykarz i trener personalny. Para dwukrotnie została rodzicami – w 2015 roku Aleksandra Szwed urodziła syna Borysa, a w 2021 roku córkę.

Aleksandra Szwed - Wiadomości

Aleksandra Szwed - Zdjęcia

Aleksandra Szwed - Wideo