Reklama

Adriana Kalska

Iza z „M jak miłość” i Marta z „Papierów na szczęście” – Adriana Kalska to dziś jedna z najpopularniejszych aktorek serialowych młodego pokolenia. Jak potoczyła się jej kariera? 
Adriana Kalska - najważniejsze informacje
Adriana Kalska /Adam Jankowski/REPORTER /East News

Adriana Kalska - najważniejsze informacje

Iza z „M jak miłość” i Marta z „Papierów na szczęście” – Adriana Kalska to dziś jedna z najpopularniejszych aktorek serialowych młodego pokolenia. Jak potoczyła się jej kariera? 

Dzieciństwo 

Urodzona w Słupsku Adriana Kalska przyszła na świat 26 lutego 1986 r. Pochodzi z rodziny artystycznej – większość jej rodziny zajmowała się obróbką bursztynu. Jako dziecko przyszła aktorka spędzała sporo czasu w rodzinnym zakładzie bursztyniarskim. 

Adriana Kalska ma siostrę, która jest architektem, i brata – studenta ASP. 
W latach 2005-2007 Kalska uczęszczała do Studium Wokalno-Aktorskiego przy gdyńskim Teatrze Muzycznym, a następnie studiowała na krakowskiej PWST, której absolwentką została w 2012 r.  

Początek kariery 

Ekranowy debiut Adriany Kalskiej to rok 2008 – pojawiła się wówczas w serialu „Żołnierze wyklęci” oraz w filmie „Jeszcze raz”. W kolejnych latach było o niej jednak cicho. Występowała wyłącznie w rolach epizodycznych.  

Zdobycie popularności 

W 2014 r. Kalskiej udało się zdobyć rolę u boku Piotra Adamczyka w serialu „Sama słodycz”, w którym zagrała Mariannę Kamper, fryzjerkę. Rok później po raz pierwszy pojawiła się w ukochanej przez Polaków telenoweli „M jak miłość”, w której wcielił się w rolę kuratorki sądowej Izy Lewińskiej, a następnie Izy Chodakowskiej. 

W 2018 r. pojawiła się w krótkometrażowym filmie „Baba Joga” oraz produkcji Grupy Filmowej Darwin „Bóg vs Szatan”, w której wcieliła się w rolę bogini Afrodyty. Rok później mogliśmy ją oglądać w fabularyzowanych scenach dokumentu „Marek Edelman… i była miłość w Getcie”. 

Kolejne lata kariery

W 2020 r. Adriana Kalska pojawiła się na ekranie w filmie „Asymetria”, a w kolejnym roku zdobyła rolę Marty w serialu „Papiery na szczęście”. Młoda aktorka występuje także na deskach teatru, m.in. w sztukach „Boeing Boeing” i „Piękna Lucynda”. 

Adriana Kalska jest również znana z talentu wokalnego. W 2011 r. wystąpiła w „Szansie na sukces”, a w 2018 r. była uczestniczką jednej z edycji show „Twoja twarz brzmi znajomo”. Rywalizację zakończyła na czwartej pozycji. 

Związki

W 2018 r. Adriana Kalska związała się ze swoim serialowym partnerem, Mikołajem Roznerskim, a rok później przyjęła jego oświadczyny. Ślubne plany pokrzyżowała im jednak pandemia.

Ich relacja nie przetrwała – na początku 2022 r. do mediów dotarła informacja o rozstaniu aktorskiej pary. Poróżnić ich miały plany na przyszłość. Jednak w mediach krążyły też plotki o zazdrości Kalskiej, której rzekomo nie podobało się, że Roznerski często bywa w towarzystwie pięknych koleżanek. 

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski rozstali się, jednak wciąż spędzali ze sobą mnóstwo czasu: ich postaci w serialu „M jak miłość” połączyło gorące uczucie. Co więcej, w 2022 r. Kalska występuje ze swoim eks w sztuce „Boeing Boeing”. Oboje zapewnili jednak, że w pracy są profesjonalistami i nie pozwalają, żeby prywatne sprawy wpłynęły na atmosferę na planie i za kulisami.

Adriana Kalska - Wiadomości