Reklama

Reklama

Reklama

Tyle zarabia Hubert Urbański. Dzięki "Milionerom" dołączył do grona bogatych

Hubert Urbański (56 l.) jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy oraz prezenterów telewizyjnych w Polsce. Posada prowadzącego teleturniej „Milionerzy” przyniosła mu taką rozpoznawalność, że często nawet jako aktor gra samego siebie. Postanowiliśmy przyjrzeć się jego zarobkom oraz majątkowi, który udało mu się do tej pory zgromadzić.

Hubert Urbański - życiorys

Hubert Urbański urodził się w 1966 roku w Warszawie, gdzie wychował się i wykształcił. Jego matka była pochodzenia bułgarskiego, dlatego na drugie imię otrzymał Kirił - po dziadku. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął studia z indologii na Wydziale Orientalistyki Uniwersytetu Warszawskiego, jednak po roku przeniósł się na PWST na aktorstwo, które również porzucił w 1994 roku.

Od tamtego czasu pochłania go życie zawodowe. Zaczął od dziennikarstwa radiowego w Radiu Zet, by pracować dla takich rozgłośni jak Radio Kolor, Tok FM i RMF FM.

Reklama

Mimo że znamy jego głos z radia, to Hubert Urbański jednak najbardziej kojarzy nam się z programem "Milionerzy", który zbiera przed ekranami ludzi z całej Polski od 1999 roku z kilkuletnimi przerwami.

Tak prezentował się Urbański 13 lat temu. Poza kolorem włosów niewiele się zmieniło!

Rola prezentera radiowego i telewizyjnego to z pewnością nie najgorzej opłacalne posady, jednak Hubert Urbański na tym nie poprzestał. Na początku XXI wieku reklamował usługi Telekomunikacji Polskiej, by później zostać twarzą Banku Millennium, a w ostatnim czasie został ambasadorem marki Rankomat.

Chociaż Urbański zarabia sporo, nie zawsze pieniądze były dla niego na pierwszym planie. Był dwukrotnie żonaty, ma cztery córki. Jego drugi rozwód (z Julią Chmielnik) odbił się źle na jego kondycji psychicznej i finansowej. Porzucił luksusowe samochody i przesiadł się do kilkuletniego pojazdu.

Ile zarabia Hubert Urbański?

Hubert Urbański nie może narzekać na brak pieniędzy. Prowadzący "Milionerów" ujawnił w jednym z wywiadów, że udało mu się podpisać ze stacją TVN dość intratny kontrakt. Jak donosi "Super Express", prezenter za jeden sezon prowadzonego przez siebie teleturnieju zgarnia blisko 250 tysięcy złotych, co w skali roku daje aż pół miliona złotych, a to nie jest jego jedyne źródło dochodu!

Hubert Urbański należy do tych osób, które lubi kamera i lubią odbiorcy. Nic więc dziwnego, że doskonale czuje się jako konferansjer. Za użyczenie swojego wizerunku na otwarciach, podsumowaniach roku czy innych eventach życzy sobie między 15 a 20 tysięcy złotych. Co ciekawe, nie podniósł stawek po pandemii, co wyszło mu na dobre, choć wielu innych konferansjerów zdecydowało się na ten krok.

Mieszkanie Huberta Urbańskiego

Hubert Urbański nie musi martwić się o to, że nie stać go na mieszkanie. Warszawiak z urodzenia pozostał w rodzinnym mieście i tutaj rozwija skrzydła. Wiemy, że przez długi czas mieszkał wraz z byłą partnerką w apartamencie na Mokotowie, jednak po rozpadzie związku przeprowadził się do Śródmieścia. Z Mokotowem nadal jest związany, ponieważ kupił tam mieszkanie jednej ze swoich czterech córek.

Oglądając zdjęcia Urbańskiego na Instagramie, można stwierdzić, że jego mieszkanie w stołecznym Śródmieściu nie jest jedynie sypialnią - aktor i dziennikarz naprawdę tam mieszka.

Hubert Urbański ma już właściwie zapewnioną przyszłość, jednak to, co można zauważyć, to fakt, że naprawdę lubi swoją pracę. Sprawia wrażenie bardzo ciepłego, skromnego i na pewno niezwykle kulturalnego człowieka.

Zobacz też:

Hubert Urbański to tata na medal! Kupił swojej 27-letniej córce mieszkanie!

Dom Huberta Urbańskiego. Tak mieszka prowadzący "Milionerów". Przytulnie?

"Milionerzy". Co zdjęli Mia Wallace i Vincent Vega do twista?

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Hubert Urbański | "Milionerzy"

Reklama

Reklama

Reklama