Reklama

Reklama

Reklama

Edyta Górniak. Majątek diwy jest pilnie strzeżoną tajemnicą

Edyta Górniak (49 l.) choć nie koncertuje ani nie skupia się na muzycznej karierze, wciąż może sobie pozwolić na luksusowe życie. Jak i ile zarabia popularna wokalistka? Jaki majątek zgromadziła przez lata?

Edyta Górniak to polska piosenkarka, kompozytorka oraz osobowość telewizyjna - uchodzi za jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego show-biznesu. Jej przeboje, takie jak "Kolorowy wiatr", "Dumka na dwa serca" czy "To nie ja!", znane są wielu pokoleniom i chętnie śpiewane przy różnych okazjach. Ile zarabia popularna wokalistka i jakie są jej główne źródła dochodów?

Edyta Górniak: wykształcenie i kariera, czyli Diwa bez matury

Edyta Górniak pochodzi z polsko-romskiej rodziny, jednak wychowali ją matka i ojczym, ponieważ ojciec porzucił rodzinę, gdy córka miała zaledwie pięć lat. Jak powszechnie wiadomo, Edyta jest jedną z najbardziej znanych osób, które nie zdały egzaminu dojrzałości. Kobieta tego nie żałuje i od lat mówi o tym otwarcie.

Reklama

Jej kariera muzyczna rozpoczęła się jeszcze w latach 80. Od 1986 r. przewodziła muzycznemu zespołowi "System B", z którym występowała na dyskotekach i imprezach dla studentów. Została dostrzeżona przez Elżbietę Zapendowską, która prowadziła zajęcia wokalistyki podczas przeglądu zespołów w opolskim domu kultury. Zapendowska zaproponowała jej lekcje śpiewu, a to otworzyło przed Edytą drzwi kariery muzycznej jeszcze przed ukończeniem szkoły.

Prawdopodobnie to był powód, dla którego skupiła się na twórczości, zamiast zakończyć z sukcesem swoją edukację szkolną i zdać maturę. Od momentu objęcia jednej z głównych ról w "Metrze" jej kariera nabrała tempa. W 1994 r. otrzymała zaproszenie Telewizji Polskiej do reprezentowania kraju w 39. Konkursie Piosenki Eurowizji, który wówczas odbywał się w Dublinie. Było to dla niej szczególne wyróżnienie, ponieważ została pierwszą polską reprezentantką w tym konkursie.

Dzięki popisowemu utworowi "To nie ja!" otrzymała bardzo wysokie, drugie miejsce. Po powrocie podpisała kontrakt z niezależną wytwórnią fonograficzną ORCA, której właścicielem był jej późniejszy manager, Wiktor Kubiak. To dzięki niemu piosenki Górniak wyszły poza Polskę, a później kariera pochłonęła znaczną część jej życia.

Od jakiegoś czasu Edytę Górniak pochłania coś więcej niż tylko tworzenie muzyki. Jako osoba niezwykle wrażliwa zainteresowała się kwestiami o charakterze transcendentnym.

Edyta Górniak jest obecnie nie tylko piosenkarką i osobowością telewizyjną, ale także działaczką społeczną. Co sądzicie na temat jej praktyk?

Edyta Górniak. Milionowe sumy na koncie wokalistki?

Oficjalnie nie wiadomo, ile zarabia Edyta Górniak, jednak możemy się domyślać, że nie są to niskie stawki. Jak w przypadku większości gwiazd na świecie, należy dzielić jej zarobki na te sprzed pandemii, w trakcie największych obostrzeń oraz po nich. Obecnie wiadomo, że do 2019 r. największe zyski przynosiły jej koncerty. Wynagrodzenie za nie mogło przekraczać nawet milion złotych. Należy do tego doliczyć sumy za udział w programach telewizyjnych. 

Sama wokalistka podkreśla jednak, że nie lubi obnosić się ze swoim majątkiem i nie pochwala epatowania bogactwem. W jednej z rozmów zdradziła, że nie zamierza opowiadać o swoim majątku, ponieważ rzeczy materialne nie mają dla niej wartości.

"Nie przywiązuję wagi do rzeczy materialnych. Ale nie możemy się wstydzić, że potrzebujemy pieniędzy. Ja się jednak nie obnoszę z marmurami, kawiorami, szampanem tak wprost ostentacyjnie. Nikt nie wie, czy ja mam w domu złoty kran, czy może mam drewniany kran. Nigdy się nie chwaliłam, bo to nie ma dla mnie wartości" - powiedziała wokalistka w wywiadzie dla portalu Plejada.

O jej posiadłości nie jesteśmy w stanie powiedzieć zbyt wiele, jednak wiadomo, że artystka upodobała sobie dom na Podhalu, o którym zaczynają się pojawiać ciekawe plotki.

Zobaczcie również:

Edyta Górniak opuszcza Zakopane? Zaskakujące wieści z gór!

Edyta Górniak w Tajlandii mówi o narkotykach? Wszystko dla ukochanego syna

Andrzej Piaseczny nabija się z polskiej diwy. "Tak przewidywalne, jak łzy Edyty Górniak w Opolu"

Edyta Górniak nieźle zaszalała. Taki prezent sprawiła sobie z okazji 50. urodzin

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Edyta Górniak

Reklama

Reklama

Reklama