Najlepsze ekspresy do kawy - czym się kierować przy ich wyborze?

Najlepsze ekspresy do kawy - czyli jakie? Czym się kierować przy ich wyborze - takie pytania zadaje sobie wiele osób, które planują kupić ten jakże ważny mały sprzęt AGD. Aromat kawy jest jednym z najważniejszych, jaki chcemy poczuć każdego poranka, więc sięgając po dany model, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na sposób parzenia kawy. Nie bez znaczenia pozostaje także automatyczny system odkamieniania. Niezależnie więc od tego, czy lubisz kawy mleczne takie jak np. latte macchiato, czy też liczy się dla Ciebie moc kawy mielonej i jej intensywny smak, jakość małej czarnej zależy od tego, w jakim ekspresie zostanie przygotowana. Sprawdź więc, jakie masz do wyboru i na co zwracać uwagę, kiedy chcemy postawić na dobrej jakości model.

Najlepsze ekspresy do kawy - rodzaje

Najlepsze ekspresy do kawy - czyli jakie? Na rynku wybór modeli jest ogromny, więc często ciężko jest się odnaleźć w gąszczu propozycji. Dodatkowo podzielone są one na różne kategorie i sposoby działania. Do tego dochodzą jeszcze tryby przygotowania małej czarnej. Nic więc dziwnego, że wiele osób może po prostu pogubić się w natłoku tylu informacji.

Dodatkowo są one podzielone na różnorakie kategorie, sposoby działania, tryby przygotowania kawy itp. Sprawdź więc, spośród jakich modeli możesz wybierać.

Na początek bierzemy na tapet ekspresy ciśnieniowe. Te są dodatkowo jeszcze podzielone na ekspresy automatyczne i kolbowe. Jak wygląda proces parzenia kawy w tego rodzaju modelu? Otóż dochodzi do niego poprzez kontakt mielonej kawy z gorącą wodą - i to pod wysokim ciśnieniem. Dlaczego musi być ono bardzo wysokie? Wszystko po to, aby skrócić kontakt wspomnianej już kawy z wodą. Im krótszy, tym możesz liczyć na mniejszą ilość gorzkich aromatów.

A może ekspres do kawy na kapsułki? Tego rodzaju modele stają się coraz bardziej popularne. Tutaj masz do czynienia - jak sama nazwa wskazuje - z kapsułkami zawierającymi kompozycję kaw. Często mowa także o dodatkach, takich jak mleko czy też cukier. Wystarczy, że uzupełnisz ekspres kapsułką i naciśniesz przycisk. Gotowe.

Na rynku dostępne są także ekspresy przelewowe. Działają w oparciu o prostą zasadę - kawa zalewana jest wrzącą wodą pod ciśnieniem. Zanim trafi do dzbanka, musi przejść przez papierowy filtr, bądź o stałej formie. 

Smak ziaren kawy ma znaczenie, ale który model wybrać?

Każdy smakosz kawy doskonale wie, jak ważne jest postawienie na ziarna o odpowiednim aromacie. Warto jednak mieć na uwadze to, że liczy się nie tylko ich jakość i charakterystyka, ale sposób, w jaki sposób przygotujesz gorący napój. Wiesz już, jakie rodzaje ekspresów do kawy są dostępne na rynku. Pozostaje jednak kwestia tego, który z nich będzie dla Ciebie znakomitym rozwiązaniem.

Coraz większą popularnością cieszą ekspresy ciśnieniowe na kapsułki. To znakomity sprzęt dla osób, które lubią eksperymentować ze smakiem kawy i stawiają na te nieoczywiste. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że wybór kapsułek może być dość ograniczony. Oprócz tego należy dobrać te kompatybilne z wybranym sprzętem.

Na co dzień pijesz zwykłą, czarną kawę z dodatkiem mleka? Wybierz ekspres przelewowy, który jest bardzo przystępny cenowo. Nie wymaga skomplikowanej obsługi i łatwo go wyczyścić.

A może każdego dnia chcesz raczyć się napojem niczym z profesjonalnej kawiarni? Ekspresy kolbowe to sprzęt, dzięki któremu w każdej chwili będziesz mógł przygotować aromatyczną kawę ze spienionym mlekiem lub puszystą piankę. 

Kiedy postawić na automatyczny ekspres do kawy? Wtedy, gdy jesteś wielkim miłośnikiem tego energetyzującego napoju. Modele dostępne na rynku często wyposażone są wbudowany młynek.

Ranking ekspresów do kawy - na co zwrócić uwagę?

Wybierając ekspres do kawy kieruj się swoimi potrzebami. Możesz wybierać spośród modeli przeznaczonych do zabudowy lub wolnostojących. Ponadto zwróć uwagę na takie parametry jak m.in. moc, ciśnienie, wybór kaw, system spieniania mleka, automatyczne czyszczenie czy też klasa energetyczna.

artykuł sponsorowany
.
Polecamy