Reklama

Reklama

Izabella Łukomska-Pyżalska

Izabella Łukomska-Pyżalska /Piotr Fotek/REPORTER /East News

Izabella Łukomska-Pyżalska jest polską milionerką, modelką, bizneswoman i działaczką medialną. Dzięki biznesowi dorobiła się ogromnego majątku i może pochwalić sięaż szóstką potomstwa! Kim jest Izabella Łukomska-Pyżalska? Jak stała się milionerką?

Młodość

IzabellaŁukomska-Pyżalska urodziła się 22 listopada 1977 roku w Poznaniu. Ukończyła zarządzanie i marketing na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  

Kariera

Rozgłos zyskała jako modelka "Playboya". W 2001 roku została uhonorowana tytułem Dziewczyny Roku polskiej wersji magazynu "Playboy", a jej zdjęcia były również publikowane w amerykańskim wydaniu tego pisma. Najbardziej znane są jej rozbierane sesje zdjęciowe dla polskich i amerykańskich edycji "Playboya" oraz CKM. 

Na pokazach polskich projektantów zwykle prezentowała bieliznę. Jak sama przyznała, by zdobyć pieniądze na studia zaoczne, sporadycznie pracowała jako hostessa. Później w 1999 roku modelka została właścicielką poznańskiej agencji modelek i hostess Perfect Model. Modeling porzuciła na przełomie roku 2004 i 2005.

Izabellę Łukomską-Pyżalską często nazywa się "najbardziej znaną panią prezes w polskim futbolu", ponieważ w latach 2011-2018 pełniła funkcję prezesa klubu piłkarskiego Warta Poznań. Wybór na to stanowisko byłej modelki wywołał w mediach prawdziwy szum. Bizneswoman bardzo chętnie pojawiała się w programach śniadaniowych, gdzie przekonywała rozmówców, że ma odpowiednie kwalifikacje do pełnienia powierzonej jej roli. 

Podczas obchodów stulecia tego klubu w 2012 roku otrzymała srebrny medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego "Za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego", a także złotą odznakę klubu KS Warta. Natomiast w plebiscycie "Kobieta Przedsiębiorcza Roku", który był organizowany przez "Gazetę Wyborczą", zajęła pierwsze miejsce. Ponadto znalazła się w czołówce "Najbardziej przedsiębiorczych kobiet w kraju" według "Gazety Finansowej". W 2012 roku bezskutecznie kandydowała do zarządu PZPN

Modelka od dłuższego czasu przygląda się polskiej scenie politycznej. Zdecydowała się nawet startować w wyborach w 2014 roku. Była kandydatką Europy Plus oraz Twojego Ruchu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Izabella Łukomska-Pyżalska w 2013 roku znalazła się na 98. miejscu w rankingu 100 najbogatszych kobiet w Polsce opublikowanym przez gazetę "Wprost". Wtedy jej majątek został oszacowany na 16 mln złotych.   

Wraz z Jakubem Pyżalskim, do 2019 roku prowadziła firmę deweloperską Family House (później funkcjonowała pod nazwą Yellow Point Investment), gdzie zajmowała stanowisko wiceprezesa. Aktualnie jest udziałowcem w kilku firmach, które są związane z budownictwem. 

Życie prywatne

Izabella Łukomska-Pyżalska jest związana z Jakubem Pyżalskim. Bizneswoman doskonale spełnia się w życiu rodzinnym i jest szczęśliwą mamą sześciorga dzieci. Najstarsza jest jej córka Amelia, ale ma również syna Igora, córkę Anastazję, bliźniaki: Aurelię i Borysa, a także najmłodszego syna Ernesta.

Plotki

Zdjęcia