Reklama
Reklama

Związek i rozwód Angeliny Jolie i Brada Pitta. Jak potoczyła się ich historia miłości?

Angelina Jolie (46 l.) i Brad Pitt (58 l.) byli prawdziwą power couple. Wspólne okładki i premiery, gromadka dzieci, a potem… huczny i drogi rozwód. Jak wyglądała droga od miłości do nienawiści w wykonaniu Angeliny Jolie i Brada Pitta?

"Różnice nie do pogodzenia" to powód, jaki podała aktorka, wnosząc pozew w 2016 r. Czyli zaledwie 2 lata po wyczekiwanym ślubie! Dnia 12 kwietnia 2019 r. Angelina Jolie i Brad Pitt oficjalnie przestali być małżeństwem

Angelina Jolie i Brad Pitt: hollywoodzkie power couple

Angeliny Jolie i Brada Pitta nikomu przedstawiać nie trzeba. To para aktorów, która podbiła Hollywood. Ona znana z takich produkcji jak "Lara Croft: Tomb Rider" czy "Czarownica", a on - "Podziemny krąg" czy "Troja". Każde z nich ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych i wiele nagród, w tym Oscary i Złote Globy. 

Reklama

Połączyła ich praca przy hitowej komedii sensacyjnej "Pan i Pani Smith". Chociaż zaczęło się od skandalu, para była razem kilkanaście lat. Jak to się stało, że taka piękna miłość wygasła?

Romans i początki związku Angeliny Jolie i Brada Pitta

Oboje temu zaprzeczali, ale plotki jednak wskazują jasno: para miała się ku sobie już w 2004 r. Angelina Jolie i Brad Pitt mieli być widywani razem - i to nie tylko na planie filmowym. Pitt był wtedy mężem uwielbianej Jennifer Aniston (53 l.). To dodawało pikanterii sytuacji...

Jolie stanowczo wypierała się jednak w wypowiedzi dla "New York Daily News", że łączyło ją z aktorem coś więcej niż zwykła znajomość:

Wkrótce Pitt ogłosił separację z Aniston. Dodatkowo "US Weekly" opublikował pamiętne zdjęcie Brangeliny w Kenii - zakochani bawili się z wówczas 3-letnim adoptowanym synkiem Jolie, Maddoxem (ur. 2001).

Angelina Jolie i Brad Pitt: dzieci

Wszystko potoczyło się błyskawicznie. Pitt przysposobił Maddoxa, a wspólnie para doczekała się jeszcze 5 kolejnych dzieci - adoptowanych Zahary (ur. 2005) i Paxa (ur. 2003), a także biologicznych: Shiloh (ur. 2006) oraz bliźniąt Vivienne i Knoxa (ur. 2008).

Aktor uzewnętrznił się w magazynie "Pyschologies" i powiedział o ojcostwie: "czuję się jak najbogatszy człowiek na świecie".

Podobno plany Brada i Angeliny obejmowały jeszcze siódmą pociechę!

Angelina Jolie i Brad Pitt: zaręczyny i ślub

Aż 2 mln dolarów - tyle miał kosztować zaprojektowany przez Brada pierścionek zaręczynowy. Wręczył go ukochanej w 2012 r. Od tego momentu nieustannie plotkowano o ich ślubie i wypatrywano obrączek.

Para postanowiła stanąć na ślubnym kobiercu 23 sierpnia 2014 r. Rewelacja została podana przez ich rzecznika:

"Angelina Jolie i Brad Pitt wzięli ślub w małej kaplicy w Château Miraval we Francji".

Kameralna uroczystość była zachowana w tajemnicy. Zdjęcia obiegły świat dzięki magazynom "Hello" i "People" - wszyscy mogli podziwiać niesamowity welon Jolie z rysunkami stworzonymi przez ukochane dzieci.

Angelina Jolie i Brad Pitt: rozwód

Angelina Jolie i Brad Pitt wydawali się parą idealną - oboje piękni, bogaci, utalentowani... Co działo się jednak za zamkniętymi drzwiami? Pozew o rozwód wpłynął do sądu 19 września 2016 r.

Jolie ponoć nie podobały się metody wychowawcze partnera. Miała oskarżać go też o agresję, nadużywanie alkoholu i marihuany. Podobno o ich rozwodzie wypowiedziała się sama Jennifer Aniston dla "US Weekly":

Koniec związku to długa walka o opiekę nad dziećmi i majątek, wzajemne oskarżenia. Chociaż od 2019 r. są już oficjalnie po rozwodzie, batalia wydaje się nie mieć końca...

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Angelina Jolie | Brad Pitt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy