Reklama
Reklama

Zenon Martyniuk w młodości zachwycał bujnymi lokami. Wyglądał jak słynny aktor

Zenek Martyniuk (53 l.), niekwestionowany król polskiej muzyki disco polo, postrzegany jest jako przystojny mężczyzna z iskrą w oku. Czy tak było również dawniej? Jak Zenek wyglądał w młodości i jak odbierała go płeć piękna? Oto najważniejsze szczegóły!

Zenek Martyniuk urodził się we wsi Gredele w gminie Orla na Podlasiu. Jego rodzina była bardzo uzdolniona muzycznie. Babcia i mama śpiewały, a wujkowie grali w zespołach. Nic więc dziwnego, że Zenek rozpoczął edukację muzyczną już jako dziecko.

Po ukończeniu ósmej klasy zaczął występować z zespołami na lokalnych imprezach, przyjęciach oraz na akademiach szkolnych.

Dziś Zenek Martyniuk jest jednym z najpopularniejszych wokalistów disco polo, a także czołowym przedstawicielem nurtu discopolowo-cygańskiego. Potrafi śpiewać nie tylko po polsku, ale też po romsku, białorusku i rosyjsku.

Reklama

Zenon Martyniuk z czasów zespołu "Akcent"

Jako młody lider zespołu "Akcent" Zenek zachwycał bujnymi włosami do ramion, które można zobaczyć m.in. w teledysku "Zielone łzy". Tak jak Patrick Swayze rozkochał w sobie rzeszę kobiet (m.in. dzięki filmowi "Dirty Dancing"), tak i Zenon nie mógł narzekać na brak fanek.

Dłuższe włosy i grzywka w lekkim nieładzie były jego cechami charakterystycznymi. Ponadto uwaga od razu kierowała się na duże, niebieskie oczy. W czasach, gdy Zenek był szczupłym, młodym chłopakiem, także jego smukła szyja prezentowała się dobrze, co w połączeniu z kolorowymi koszulami, modnymi w latach 90., od razu przyciągało wzrok kobiet.

W wywiadzie dla "Wirtualnej Polski" Zenek Martyniuk zdradził kilka szczegółów:

"Z tymi długimi włosami był kłopot, co dwa, trzy dni musiałem być u fryzjera. Modelowałem włosy na szczotkę. Kręciłem na wałki, robiłem balejaże, pasemka. Od paru lat nic nie robię. Boczki i tył króciutko, grzywka trochę podniesiona do góry".

Ponadto w kwestii włosów jest bardzo wybredny i do dziś, pomimo upływu lat, decyduje się tylko na zaufanego fryzjera.

"[...] od lat mam jednego fryzjera. W Warszawie na ulicy Wspólnej. To Dima z Nowosybirska. Kiedyś miał swój zakład w Białymstoku, od dobrych kilkunastu lat strzyże w Warszawie. Po każdym wyjściu od niego robię sobie zdjęcia, z przodu, z profilu, z tyłu - lubię mieć włosy dobrze ułożone. W latach 90. miałem długie. Zachodziłem do Dimy ze zdjęciem George’a Michaela albo Dietera Bohlena z Modern Talking i chciałem mieć tak samo obcięte. W 1998 roku Dima zaproponował mi totalną przemianę, fryzurę à la Ricky Martin, zastanawiałem się chyba z godzinę, zanim się zgodziłem. I on z tych długich włosów, obciął mnie na króciutko".

Tak też zaczęła się przemiana w Zenka. Do dłuższych włosów już nie wrócił, ale w krótkich, nieco postrzępionych, prezentował się bardzo modnie. Kobiety dalej zachwycały się muzykiem - a to, jak wiadomo, nie zmieniło się do dziś.

Zdaje się jednak, że to nie fryzura jest głównym powodem, dla którego mężczyzna jest tak popularny. Bije od niego tyle pozytywnej energii, że trudno go nie lubić! Zauważają to także inni muzycy z branży.

Należy do nich m.in. Zbyszek Perkowski (47 l.) z grupy "Focus", który lubi kawały i publikuje śmieszne zdjęcia z innymi muzykami. Oto jedno z nich.


Jak w młodości wyglądała Danuta Martyniuk?

Zenon i Danuta (55 l.) Martyniukowie są małżeństwem od ponad 30 lat. Pobrali się w lutym 1989 r., a już w sierpniu powitali na świecie syna Daniela. Ich piękna historia miłosna niejednokrotnie pojawiała się w piosenkach wokalisty. To dla niej napisał takie utwory jak "Sonet dla miłości" i "Gwiazda".

Warto wiedzieć, że w teledysku do tej drugiej piosenki wystąpiła właśnie Danuta. Zainteresowani mogą zobaczyć piękną żonę Zenka, która miała wtedy 34 lata!


Zenon Martyniuk po latach

Dziś Zenek dalej zachwyca miłością do muzyki i zaangażowaniem. Mimo to często ucieka od blasku fleszy, by skupić się na rodzinie. Aktualnie mieszka z żoną w pięknym domu w Grabówce pod Białymstokiem. Nie jest duży, jednak bogate wnętrza robią wrażenie. Ponadto mają sporych rozmiarów ogród.

Muzyk dalej jest w formie i chętnie podejmuje się zleceń w innych krajach. W 2022 r. koncertował m.in. w Chicago i Nowym Jorku.

Lubicie muzykę Zenka? Czy zmieniła się na przestrzeni lat tak samo, jak muzyk? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz też:

Anna Dymna przez lata ukrywała syna. Dopiero teraz się wygadała

Czarne chmury nad "Sylwestrem Marzeń". Według informatorów w TVP "panuje chaos"

Oto wyniki kontroli TVP w sprawie disco polo. Co się stanie z Sylwestrem Marzeń?

Maryla Rodowicz wydała oświadczenie po sylwestrze TVP w Zakopanem! Wyjawiła całą prawdę!


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Zenon Martyniuk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama