Reklama
Reklama

Książę William zakopał wojenny topór z ojcem. Kto pogodził tych dwoje?

Książę William (40 l.) ma za sobą trudny czas. Po śmierci mamy, która osierociła nagle jego i Harry’ego, bracia zostali sami – pozbawieni rodzica, który tuliłby ich do snu. Książę Karol wolał wówczas skupić się na kochance i zapomnieć o całym świecie. Później William oskarżał ojca o wiele niefrasobliwości. Miał on bowiem wykorzystywać popularność jego rodziny do promowania się w mediach. Po wielu burzach dla relacji mężczyzn wzeszło słońce.

Książę William walczył z ojcem publicznie

Księżna Diana była klejnotem w rodzinie królewskiej nie tylko zdaniem poddanych, szerszej publiczności, ale zwłaszcza w oczach swoich synów. Śmierć ukochanej mamy wstrząsnęła światem Williama i Harry’ego. Starszy z jej synów (książę William) po latach próbował odegrać się na ojcu, księciu Karolu, za to, jak potraktował swoją żonę, przysparzając jej wstydu i cierpienia. W 2014 roku podjął próbę zniszczenia tronu z kości słoniowej, który należał do księżnej Wiktorii, a wszystko to w ramach walki z kłusownictwem, a także handlem dzikimi zwierzętami, który jest nielegalny.

Reklama

W konflikt księcia Karola z Williamem wplątano nawet dzieci

Książę William miał żal do ojca również o to, że ten próbował promować się na jego dzieciach, pozwalając prasie fotografować się na tle ich zdjęć, znajdujących się w gabinecie. Z kolei Karol nie mógł pogodzić się z faktem, że jego syn lepiej czuje się w domu swoich teściów niż w otoczeniu rodziny Windsorów. Zdawać by się mogło, że odwieczny spór mężczyzn nigdy się nie skończy, a jednak z wiekiem obydwoje dojrzeli do poważnych decyzji. Wypracowali porozumienie, które sprawia, że są ze sobą bardzo blisko.

Książę William pogodził się z ojcem po latach?

Pogodzenie księcia Williama z ojcem wzięła na barki jego żona - księżna Kate. Kobieta zaczęła zapraszać Karola do swojego domu, przygotowywała dla niego prezenty urodzinowe, a nawet zabrała na rodzinny wyjazd na Sycylię. William z kolei zaczął przekonywać się o tym, jak wiele łączy go z ojcem. Panowie z sercem podchodzą do natury i dbają o ekologię. Książę docenił to, co dotychczas robił jego tata, o czym opowiedział w filmie dokumentalnym opiewającym działalność ekologiczną księcia Karola.

Zobacz też:

Hojna TVP spełnia 3 marzenia Katarzyny Cichopek. Co tym razem?

Halina Młynkowa tłumaczy się ze swojej dziwacznej stylizacji. "Wiedziałam, że tego nie zrozumieją"

Agata i Piotr Rubikowie świętują rocznicę ślubu. Pokazali stare zdjęcia

Jak wypocząć na wakacjach i nie wydać fortuny? Sześć rad

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Książę William | Król Karol III | Kate Middleton
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy