Reklama
Reklama

​Jak podróżować z psem w czasie wakacji? Zobacz jak robią to celebryci

Podróżowanie z psem nie dla każdego jest możliwe, dlatego niektórzy decydują się na pozostawienie swoich podopiecznych w dobrych rękach. Są jednak gwiazdy, dla których obecność czworonoga podczas wakacji jest niezwykle istotna. Zobacz, jak Jessica Mercedes (29 l.) i Ewa Chodakowska (40 l.) rozwiązały zwierzęcy problem. Możliwe, że zainspirujesz się ich wyborami!


Ważne zalecenia podczas podróży z psami

W dzisiejszych czasach możesz podróżować z psem w zasadzie każdym środkiem transportu: od tramwaju po prom. Wizja właściwie nieograniczonych możliwości kusi nas do zwiedzania różnych zakątków Polski, a także całego świata z naszym psem! Aby jednak rzeczywiście móc zapakować ukochanego czworonoga do pojazdu, trzeba pupila wcześniej do tego odpowiednio przygotować.

Pamiętaj również, że jeśli podróż miałaby być dla psa zbyt stresująca, lepiej pozostawić go w dobrych rękach na czas urlopu. Jeśli widzisz, że Twój pupil zaczyna się niepokoić, nie lekceważ tego — daj mu wsparcie w postaci pogłaskania go, wzięcia na kolana (jeśli jego wielkość na to pozwala) lub mówienia do niego spokojnym, miłym tonem.

Reklama

Z powodzeniem możesz też wydać psu takie polecenie, które zna i lubi wykonywać lub jest to komenda zwykle używana do uspokojenia psa (np. "połóż się"), połączona z miłym, znanym mu dotykiem. Jeśli jedziesz samochodem, nie pozwalaj mu na swobodne poruszanie się w panice.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Zabierz swojego psa do weterynarza na badania kontrolne przed wyjazdem w dłuższą podróż. Należy się upewnić, że wszystkie jego szczepienia są aktualne. Weź ze sobą też dokumentację dotyczącą szczepień. Świadectwa zdrowia są niekiedy wymagane przy podróżach samolotem.

Zapytaj swojego lekarza weterynarii, czy twój pies jest w odpowiedniej kondycji psychicznej i fizycznej do podróży. Pamiętajmy, że nie wszystkie czworonogi chętnie wybierają się w podróż.

Aby utrzymać psa w zdrowiu podczas dłuższej podróży, należy zabrać ze sobą zapas jego stałego pożywienia. Nie zapomnij o wodzie butelkowanej i zabraniu wszelkich leków, których pies potrzebuje.

Bądź także przygotowany na nagłe wypadki. Znajdź numer najbliższego całodobowego pogotowia weterynaryjnego. Pomoże to szybko zareagować w nagłych przypadkach.

Jak widać, Jessica Mercedes i jej pies są nierozłączni, bez względu na pogodę. Przyjemnie się patrzy na tę zażyłą relację!

Transporter i klatka kennelowa

Klatka kennelowa lub odpowiednio duży transporter to doskonałe sposoby na zapewnienie psu bezpieczeństwa w samochodzie. Wymaga się tego podczas podróży samolotem. Może to również uchronić Twojego pupila przed kłopotami w hotelu albo w domu gospodarza. Klatki kennelowe, a szczególnie transportery, są dostępne w niektórych sklepach zoologicznych. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, by przestrzeń dla psa była odpowiednio duża, a ściany stabilne.

Na Instagramie Marty Dysk często widać jej psa Alfreda, z którym podróżuje po całym świecie. Dzieje się tak dlatego, że gryfoniki brukselskie są świetnymi towarzyszami codziennych przygód i potrzebują towarzystwa swoich właścicieli niemal przez cały dzień.

Petsitter

Petsitters zapewniają codzienną opiekę nad zwierzętami domowymi, gdy ich właściciele są na wakacjach. Zazwyczaj przebywają w domu właściciela, dzięki czemu zwierzęta pozostają na znanym im terenie. Oprócz opieki nad zwierzętami mogą również świadczyć podstawowe usługi dla właściciela, takie jak odbieranie poczty czy drobne porządki w domu.

Ewa Chodakowska, znana ze swojego aktywnego trybu życia, często musi być poza domem. Nie ma wtedy niestety możliwości zająć się swoim pupilem. Właśnie dlatego trenerka skorzystała z usług osoby, która zajmuje się opieką nad zwierzątętami. Dzięki temu jej pies nie musi czuć się samotny. Co myślisz o takim rozwiązaniu?

Tu widać, że ten uroczy czworonóg jest bardzo ważny w życiu trenerki. Całkiem niedawno odebrali wspólnie klucze do nowego, greckiego domu.

Hotel dla psów

Kiedy jesteś w podróży i nie jesteś w stanie zabrać ze sobą swojego psa, rezerwacja pokoju w hotelu dla psów może okazać się najlepszym wyborem. To miejsca, w których pomieszczenia są specjalnie przygotowane dla tego typu gości. Obsługa jest tam odpowiednio przeszkolona do opieki.

Podróże samochodem

Nie tylko my nie lubimy samotności. Mimo że sporo psów woli pozostawać na swojej posesji i funkcjonować w jej obrębie, są zwierzęta, które nie wyobrażają sobie spędzić dnia bez swoich właścicieli.

W takim przypadku najlepszym wyborem będzie po prostu podróż samochodem lub innym prywatnym środkiem transportu. Pamiętaj, aby nie trzymać psa na przednim siedzeniu. Warto nakłonić go do wejścia w dopasowany do jego rozmiaru transporter.

W taki sposób Iwona Węgrowska powitała swojego czworonoga w swojej rodzinie.

Zobacz też:
Jessica Mercedes powiększyła usta? Jej szczęka jest nie do poznania: "Niczego się nie wstydzę!"Ewa Chodakowska idzie do szpitala. "Czeka mnie zabieg - pilna sprawa"Iwona Węgrowska na plaży w Sopocie. Co ona wyrabia przy dziecku?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jessica Mercedes | Ewa Chodakowska | Iwona Węgrowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy