Reklama
Reklama

Żona Wojciecha Młynarskiego broni Domu Artystów w Skolimowie: „Afera była ustawiona”

W obronie dobrego imienia Domu Artystów Weteranów w Skolimowie wystąpili już jego pensjonariusze, a teraz głos zabrała żona wieloletniego podopiecznego placówki, Adrianna Godlewska-Młynarska.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie przez lata uchodził na wzorcowy dom opieki dla seniorów. Tam swoich dni dożyli między innymi Irena Kwiatkowska,  Tadeusz Pluciński, Danuta Rinn i wieloletni partner Ireny Santor, którego nazywała mężem, Zbigniew Korpolewski. To tam Wiesław Gołas przechodził rehabilitację po udarze, tam kilka ostatnich lat przed śmiercią spędził Wojciech Młynarski (sprawdź!).  

Wydawało się, że Dom Artystów Weteranów w Skolimowie zapewnia swoim podopiecznym opiekę, o której pensjonariusze innych tego rodzaju placówek mogą tylko pomarzyć. Wątpliwości pojawiły się po tym, gdy żona aktora Andrzeja Szopy, przebywającego od pięciu lat w Skolimowie, zamieściła na Facebooku ilustrowany zdjęciami wpis, w którym żali się na skandaliczne, jej zdaniem, warunki, jakie panowały w Domu Artystów Weteranów podczas pandemii koronawirusa:

Reklama

Jak ujawniła w rozmowie z „Super Expressem” Ewa Jagieła, dyrektorka Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, pokoje sprzątane są raz w tygodniu, a łazienki codziennie. Niezależnie od tego, za każdym razem kiedy coś się wyleje, wysypie lub zabrudzi, sprzątane jest na bieżąco. Dodała, że obecnie w Skolimowie przebywa 50 pensjonariuszy i cztery panie sprzątające. 

Żona Wojciecha Młynarskiego broni Domu Artystów w Skolimowie

Głos w sprawie postanowiła zabrać Adrianna Godlewska-Młynarska, której mąż Wojciech Młynarski spędził kilka lat przed śmiercią właśnie w Skolimowie. List otwarty Adrianny Godlewskiej-Młynarskiej opublikował na swoim Facebooku Związek Artystów Scen Polskich. Nic dziwnego, bo treść jest bardzo pochlebna. Jak pisze żona zmarłego artysty: 

Adrianna Godlewska nie ukrywa faktu, że sama należy do ZASP-u, więc dobre imię Domu Artystów Weteranów mocno leży jej na sercu. Jak ocenia, kwota 5900 złotych za miesiąc pobytu nie jest wcale wygórowana, bo „najtańszy obecnie Dom Pomocy Społecznej im. Matysiaków kosztuje miesięcznie 5652 zł”. Po czym w nieoględnych słowach zarzuca żonie Andrzeja Szopy kłamstwo i ustawkę:

Warto przypomnieć, że w obronie Domu Artysty Weterana w Skolimowie stanęli murem jego pensjonariusze. Jak podkreślili w specjalnym oświadczeniu, nie czują się zaniedbywani. Wręcz przeciwnie: 

Komu wierzycie?

***


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Szopa | Adrianna Godlewska | Wojciech Młynarski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy