Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Zofia Czerwińska wsparła osoby homoseksualne w walce o ich prawa! Opowiedziała niesamowitą historię!

Zofia Czerwińska (84 l.) dołączyła do coraz większego grona gwiazd wspierających gejów i lesbijki w walce o ich prawa do równego traktowania. Czy jej apel wpłynie na polityków?

Sytuacja osób homoseksualnych w Polsce wciąż nie należy do najłatwiejszych. Wszystkie dotychczasowe rządy w naszym kraju właściwie nie zrobiły nic, by coś w tej kwestii zmienić. 

Dziś Polska znajduje się więc w ogonie Europy, jako jedno z nielicznych państw, które w żaden sposób nie uznają prawa do wspólnego życia osób homoseksualnych. 

Środowiska LGBT nie ustają jednak w walce o zmianę tego stanu rzeczy. Jedną z najprężniej działających organizacji w naszym kraju jest Kampania Przeciw Homofobii, której działania mają na celu szerzenie tolerancji wśród Polaków. 

Reklama

Pomóc ma w tym organizowana od jakiegoś czasu akcja "Ramię w ramię po równość", do której włączają się znane osoby.

Akcję poparły już m.in. Dorota Wellman, Maffashion, Dariusz Michalczewski, Paulina Młynarska, Czesław Mozil, Maja Ostaszewska, Małgorzata Ostrowska, Maryla Rodowicz, Agnieszka Szulim,  Maria Seweryn, zespół Lao Che, a teraz dołączyła do nich Zofia Czerwińska. 

Aktorka w nagranym w ramach akcji spocie opowiedziała wzruszającą historię ze swojego dzieciństwa. 

"Pamiętam taką sytuację. Miałam 12, może 11 lat. Ojciec mój, bardzo gruntownie wykształcony lekarz, przyszedł do swojej mamy, czyli mojej babci i spytał dlaczego nie przychodzi do salonu, kiedy odwiedzają nas dwaj serdeczni przyjaciele – Marian i Andrzej? A babcia na to powiedziała: A idź tam! To są jakieś dziwolągi! To była para gejów. Ja o tym nie wiedziałam. To byli serdeczni przyjaciele rodziny. A tatuś wtedy – i to właśnie pamiętam – powiedział do babci: Mamo, oni nie mają innego wyjścia" - wspomina pani Zofia.  

Czerwińska zwróciła się z apelem do rządzących, aby ci w końcu skończyli z dyskryminowaniem osób o odmiennej orientacji. 

"Proszę państwa, co mają zrobić dwaj mężczyźni lub dwie kobiety, które czują do siebie miłość, ponieważ takie są uwarunkowania natury?! Proszę państwa, dla tych wszystkich, którzy wierzą, powiem tylko, że to są dzieci Boga. Je stworzył Bóg! Co mają zrobić z tą miłością? Nie mają innego wyjścia! Chcą się kochać. Więc ja bardzo proszę: pozwólmy im na to!" - zaapelowała aktorka. 

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zofia Czerwińska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje