Reklama
Reklama

Zobaczyliśmy grób Czesława Niemena po latach i aż nas zatkało. Wymowny widok!

Czesław Niemen zmarł w wieku 65 lat. 17 stycznia 2004 roku był niezwykle smutnym dniem dla bliskich i fanów artysty. Muzyk spoczął na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Po 18 latach od odejścia kompozytora widok jego grobu nadal chwyta za serce!

Czesław Niemen zmarł w 2004 roku, gdy miał zaledwie 65 lat. Wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista cieszył się w Polsce ogromną popularnością, a fani uwielbiali jego utwory, które dziś noszą miano kultowych i ponadczasowych (posłuchaj!). Publika nie zapomniała o twórczości muzyka, nic więc dziwnego, że jego mogiła również jest chętnie odwiedzana przez słuchaczy, którzy pragną uczcić pamięć wokalisty.

Reklama

Po 18 latach od śmierci Niemena na grobie nadal roi się od kwiatów, zniczy i pamiątek. Widok mogiły jest bardzo wymowny!

Zobaczyliśmy grób Czesława Niemena po latach i aż nas zatkało. Wymowny widok!

Czesław Niemen przez wiele lat cierpiał na nowotwór układu chłonnego. Zmarł jednak na powikłania związane z zapaleniem płuc, na które zapadł w szpitalu, w którym się leczył. Jego córka uważa, że artysta mógłby uniknąć śmierci w 2004 roku, gdyby nie remont okien w klinice, w której przebywał. 

"Gdyby nie wymiana okien na korytarzach warszawskiego szpitala onkologicznego w styczniu, po których przewożono pacjentów, w tym i mojego tatę, żyłby do dzisiaj. Ojciec po takiej jednej przejażdżce na wózku dostał zapalenia płuc i zapadł w śpiączkę. Po około dziesięciu dniach zmarł" - przyznała Natalia Niemen w rozmowie z "Vivą".

Ciało artysty, zgodnie z jego ostatnią wolą, zostało skremowane. Urna z prochami została złożona w katakumbach na cmentarzu Powązkowskim, a muzyka żegnało ponad 3 tysiące osób.

Bliscy i fani do dziś pamiętają o Czesławie i bardzo często odwiedzają jego grób, który pełen jest kwiatów, zniczy, a także pamiątek w postaci zdjęć.

Na tablicy nagrobku widnieje również wymowny podpis, a dokładniej cytat z utworu napisanego przez Niemena pt.: "Spodchmurykapelusza".

"I nie żal nic. I żal tak wiele" - te słowa zdobią pamiątkową tablicę.

Taki widok łapie za serce!

Zobaczcie również:

Grób serialowego Kargula okradziony: "Jestem zbulwersowana"

Tak wygląda grób Andrzeja Kopiczyńskiego. Ten szczegół łapie za serce!

Okradli grób Krzysztofa Krawczyka. Niewiarygodne, co zabrali

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Czesław Niemen
Reklama
Reklama
Reklama