Reklama
Reklama

Grób serialowego Kargula okradziony: "Jestem zbulwersowana"

Władysław Hańcza był uwielbianym przez dużą część widzów aktorem. Jego rola Kargula w filmie komediowym "Sami swoi" do dzisiaj jest kultowa. Nic więc dziwnego, że fani pamiętają o mężczyźnie i często odwiedzają jego grób, który znajduje się cmentarzu w Warszawie. Artysta odszedł w 1977 roku, a jego mogiłą zajmowuje się jedna z fanek. Jak się okazało, niedawno z nagrobka zniknęły cenne pamiątki!

Władysław Hańcza był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów, a widzowie do dziś wspominają jego rolę Kargula w trylogii "Sami swoi", czy księcia Janusza Radziwiłła w "Potopie" Jerzego Hoffmana. Również pamięć o artyście nie zaginęła, a jego grób zlokalizowany na Powązkach jest odwiedzany przez fanów.

Temat mogiły filmowego Kargula niedawno został poruszony w programie "Niezapomniani. Cmentarne historie", a ekipa realizująca materiał odkryła szokujące rzeczy!

Reklama

"Sami swoi": Grób Władysława Hańczy, czyli filmowego Kargula, okradziony!

Członkowie realizujący nagranie udali się Cmentarz Powązkowski w Warszawie, to właśnie tam pochowano wielu słynnych aktorów, w tym Władysława Hańczę. Grób aktora jest często odwiedzany przez jego fanów, a na mogile można dostrzec dużo zniczy i kwiatów. Niestety miejsce pochówku zostało również okradzione.

W materiale opublikowanym na kanale "Niezapomniani. Cmentarne historie" dowiadujemy się, że nagrobek aktora i jego żony było nieco uszkodzony. Osobą, która dba o mogiłę jest pani Jolanta z Gdańska. Kobieta co jakiś czas dogląda miejsce spoczynku. Opiekunka grobu w rozmowie z gazetą "Super Express" przyznała, że w wakacje na nagrobku złożyła wieniec z szarfą od Rodziny "Samych swoich". Teraz poinformowała, że grób został okradziony.

"Jestem tym wszystkim zbulwersowana i załamana" - wyjawiła w tabloidzie.

Autorzy filmiku bliżej zbadali sprawę, udali się na cmentarz i sprawdzili, co zostało zabrane. Jak się okazało, na grobie zabrakło nie tylko wspomnianego przez panią Jolantę wieńca, ale również zniczy i kwiatów.

To nie pierwszy raz, kiedy z grobów znanych osób znikają cenne rzeczy i pamiątki. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Ewa Krawczyk jest zdruzgotana, gdyż na mogile jej męża regularnie dochodzi do kradzieży.

Zobaczcie nagranie:

Przeczytajcie również:

Władysław Hańcza: Wróżka przepowiedziała mu śmierć!

Tak wygląda grób Andrzeja Kopiczyńskiego. Ten szczegół łapie za serce!

Okradli grób Krzysztofa Krawczyka. Niewiarygodne, co zabralipomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Władysław Hańcza | Sami swoi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy