Reklama

Reklama

Reklama

"Wspaniałe stulecie": Engin Öztürk doprowadził wielbicielki do... rozpaczy!

Engin Öztürk (29 l.) i jego sporo starsza ukochana nic sobie nie robią z tego,co mówią inni.

Grany przez niego we Wspaniałym stuleciu książę Selim, nie budzi sympatii. To postać złożona z samych słabości. Jest to zgodne z z faktami. Prawdziwy książę Selim w źródłach historycznych przedstawiany jest jako pijak i cudzołożnik. Był niski i gruby.

Tymczasem Engin Öztürk jest jego totalnym przeciwieństwem. Jest wysoki (190 cm wzrostu) i bardzo przystojny. Czaruje szczerym uśmiechem i... niebieskimi oczami, co u Turków jest czymś absolutnie wyjątkowym.

Od małego był pewien, że zostanie zawodowym... żołnierzem. Tak jak jego ojciec. Nie wyobrażał sobie innej przyszłości. Do 11. roku życia mieszkał z rodziną w koszarach.

Reklama

Dyscyplinę i wojskowy dryl wpajał mu surowy tata. Mama i trzy starsze siostry nieco łagodziły obyczaje, ale szefem rodziny był oficer. Jedyny syn miał pójść w jego ślady.

Dopiero gdy ojciec przeszedł na emeryturę i rodzina wyprowadziła się z koszar, mały Engin odkrył, że istnieje inny świat. Jednak planów życiowych nie mógł zmienić.

Jako 17-latek musiał pójść na studia w wyższej szkole lotnictwa w Ankarze. Ale w głębi duszy coraz bardziej wątpił w żołnierską przyszłość.

Czytaj na następnej stronie...

Pociągała go muzyka. Nauczył się grać na fortepianie i klarnecie. Przez pewien czas myślał nawet o zostaniu pianistą. Ale porzucił te plany, kiedy odkrył teatr. Role w teatrze studenckim otworzyły przed nim nowy świat. I do tego świata, po trzech latach studiów, zrejterował z wojskowej uczelni.

- Z czasem zrozumiałem, że wojsko nie jest dla mnie. I że jeśli nie podążę za marzeniami, będę nieszczęśliwy - powiedział. Dostał się na studia aktorskie i już jako student grywał w serialach. Nie były to jednak duże role. Żeby się utrzymać, pracował w barze.

- Rolą barmana jest nalewanie klientom, ale i ich wysłuchiwanie. Dzięki tej pracy poznałem wielu ciekawych ludzi. To bardzo mi później pomogło w pracy aktora - wyznał.

W ciągu zaledwie 5 lat stał się wielką gwiazdą. Ale pozostał sobą. Liczni znajomi i przyjaciele z branży uważają go za ciepłego i miłego człowieka. Swoim uśmiechem potrafi rozpogodzić najbardziej zmartwionych. Ciągle pozostaje też w bardzo bliskich relacjach ze swoją rodziną.

- Moje kochane siostry, kiedy byłem mały, nauczyły mnie słać łóżko. Do dziś codziennie rano, kiedy to robię, myślę, czy one też właśnie robią to samo - opowiadał.

Czytaj na następnej stronie...

Engin Öztürk nie miał dotąd zbyt wiele doświadczeń z kobietami. - Przez ostatnie lata zajmowałem się głównie aktorstwem i zwyczajnie nie miałem czasu na głębsze relacje - tłumaczył. Przyznał, że jego najdłuższy związek trwał zaledwie półtora roku. Zaraz po uzyskaniu dyplomu zakochał się w aktorce Türkü Turan (30 l.). Ale potem przez kolejne dwa lata był singlem.

- Dużo pracowałem, a te resztki czasu, które miałem dla siebie, lubiłem spędzać w domu, pograć sobie na klarnecie... - mówił. Dopiero ostatnie miesiące przyniosły znaczne ożywienie w życiu osobistym Engina. W mediach pojawiły się jego zdjęcia z romantycznej kolacji we dwoje z aktorką Hande Doğandemir (30 l.). Nie ulegało wątpliwości, że mają romans.

Dla niektórych był to duży szok. Pamiętali przecież, że Hande dopiero co była z innym gwiazdorem ze "Wspaniałego stulecia" Okanem Yalabikiem, grającym Ibrahima Paszę. Ponadto była bliską przyjaciółką Türkü Turan. Ale, jak się okazuje, gdy w grę wchodzą uczucia, przyjaźń musi zejść na dalszyplan. W Turcji także.

Sprawa szybko ucichła, bo romans Engina Öztürka z Hande Doğandemir nie trwał długo, bo...

Czytaj na następnej stronie...

We wrześniu zeszłego roku na lotnisku w Ankarze przypadkowy fotograf zrobił zdjęcie Enginowi. U jego boku była kobieta. I nie była to ani Hande, ani tym bardziej Türkü. W dodatku wyglądała na sporo starszą. Charakter ich relacji nie pozostawiał wątpliwości, czule trzymali się za ręce. Jak się później okazało, para wracała z wczasów w Grecji, a towarzyszką Engina była aktorka Idil Firat, starsza od niego o... 14 lat!

Zdjęcia natychmiast pojawiły się na okładkach tureckich czasopism. Sama Idil nie pozostawiła wątpliwości co do charakteru ich relacji. W internecie pod zdjęciem swoim i Engina napisała krótko: szczęście.

Wielbicielki Engina pogrążyły się w rozpaczy. Zastrzeżenia do nowego

Zastrzeżenia do nowego związku swej córki miał także ojciec Idil. Wytknął jej, że dopiero co była zakochana w 28-letnim piłkarzu Ardzie Turanie. Jednak ani Idil, ani Engin nic sobie nie robią z tego, co mówią inni. I chyba postępują słusznie. W grudniu doszło do uroczystego spotkania obu rodzin.

Tureckie media spodziewają się, że ślub pary może być już blisko. Próbują też odpowiedzieć na pytanie, czy kobieta starsza od mężczyzny o 14 lat to dobra prognoza dla małżeństwa. Zauważają, że Engin w dzieciństwie wychowywał się z trzema starszymi siostrami. I najwyraźniej właśnie wśród starszych od siebie kobiet czuje się dobrze. Więc może tak będzie i w jego małżeństwie.

Pytany o to aktor odpowiada promiennym uśmiechem, który stał się jego znakiem firmowym.Rewia
Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »