Reklama
Reklama

Wojewódzki dawno nie był tak wściekły. Prosi internautów o pomoc w sprawie "kryminalisty"

Film Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" wywołał dwa lata temu ogromną burzę. Reżyser wplątał w aferę związaną z sopocka Zatoką sztuki wiele znanych gwiazd między innymi Kubę Wojewódzkiego. Dziennikarz pozwał reżysera, ten jednak... nie stawia się w sądzie.

Kuba Wojewódzki (59 l.) to popularny dziennikarz, który od 20 lat prowadzi autorski program "Kuba Wojewódzki". Początkowo związany był Polsatem, a od 2006 roku przeniósł się do stacji TVN. Dwa lata temu  w trosce o swoje bezpieczeństwo zmuszony był wynająć ochroniarzy, gdyż zmagał się z hejtem oraz dostawał groźby. Tak gorącą atmosferę wokół dziennikarza wywołał film Sylwestra Latkowskiego z 2020 roku zatytułowany "Nic się nie stało"

Reklama

Kuba Wojewódzki kontra Sylwester Latkowski. Dlaczego dziennikarz pozwał reżysera?

"Nic się nie stało" to dokument nakręcony dla TVP, który miał być odpowiedzią na wymierzony w Kościół i duchownych dokument braci Sekielskich. Film Latkowskiego opowiadał o sopockiej aferze pedofilskiej powiązanej z Zatoką Sztuki. Głównym bohaterem filmu był "Krystek". W filmie dowodzono, że wykorzystywał nastoletnie dziewczynki.

Mowa była o gwałtach i nadużyciach seksualnych na nieletnich. Latkowski bez żadnych konkretnych dowodów powiązał jednak z "Krystkiem" i aferą pedofilską wiele osób znanych ze świata mediów, w tym między innymi Kubę Wojewódzkiego i Radosława Majdana, którzy zaraz po premierze wydali oświadczenia.

Dodatkowo oburzony dziennikarz od razu skierował sprawę do sądu. Poza Wojewódzkim i Majdanem w filmie padły też choćby nazwiska Borysa Szyca i Jarosława Bieniuka. Wszyscy zarzucili Latkowskiemu manipulacje i przeinaczanie faktów.

Latkowski unika odpowiedzialności. Wojewódzki opublikował post

Sprawa, jaką wytoczył Kuba Wojewódzki Sylwestrowi Latkowskiemu, ciągnie się już od kilkunastu miesięcy. Finału nie widać, a to dlatego, że oskarżony nie stawia się na kolejne rozprawy sądowe. Wściekły Wojewódzki opublikował w sieci post, w którym uderza w reżysera.

"Oskarżony publicysta dokumentalista kryminalista scenarzysta Sylwester Latkowski ponownie nie pojawił się w sądzie. Gratulacje. Jeśli ktoś zna aktualne miejsce pobytu Sylwestra Latkowskiego, proszę o informacje na priv. Dyskrecja gwarantowana!"

Co ciekawe Sylwester Latkowski, bardzo aktywny na Twitterze dosłownie dzień wcześniej komentował opieszałość sądów w sprawie apelacji "Krystka" i narzekał, że z "powodów chorobowych" w polskich sądach wiele procesów "ma pecha". Cokolwiek to znaczy.

Kim jest Sylwester Latkowski?

Sylwester Latkowski (56 l.) to reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta i producent filmowy. Przez dwa lata był redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost". Popularność zyskał za sprawą takich tytułów jak: "Gwiazdor" (o Michale Wiśniewskim z Ich Troje, sprawdź), "Klatka", "Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku", czy "Blokersi".

Swój pierwszy film "To my, rugbiści" zrealizował w 2000 roku, zaraz po wyjściu z więzienia, w którym spędził prawie dwa lata. To właśnie tam poznał rugbistę, Jakuba Szymańskiego, który zapoznał go z zawodnikami klubu Arka Gdynia. Latkowski trafił za kraty z powodu wymuszenia rozbójniczego. Otrzymał wtedy karę 2 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Wyjaśniał, że dopuścił się wymuszenia, gdyż chciał odzyskać pieniądze od wspólnika.

Latkowski ma na koncie filmy, które poruszają tematy afer, jak na przykład "Śledczak" (2004) o sytuacji aresztów śledczych oraz "Pedofile" (2005) ukazującym klęskę organów ścigania w sprawach związanych z przestępstwami seksualnymi, "Zabić Papałę" (2008) czy "Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy" (2010). Jest też jednak często krytykowany za rzucanie oskarżeń bez dowodów, a także brak profesjonalizmu i obiektywizmu.

Chcesz skomentować artykuł? Zrób to na Facebooku

 Zobacz też:

Kuba Wojewódzki boi się wyjść sam z domu! Afera po dokumencie TVP nie cichnie!

"Nic się nie stało": Kuba Wojewódzki i Radosław Majdan wydali oświadczenie po premierze filmu Latkowskiego

Kuba Wojewódzki ogłosił szokujące wieści publicznie. Oświadczyny na święta staną się faktem?

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kuba Wojewódzki | Sylwester Latkowski | Radosław Majdan
Reklama
Reklama
Reklama