Reklama
Reklama

Władimir Putin zostanie obalony? Ekspert od wizerunku wyjawił coś zaskakującego!

Władimir Putin (69 l.) jest obecnie na ustach niemalże całego świata. Wszyscy zastanawiają się, kiedy zakończy się to piekło, które prezydent Federacji Rosyjskiej zgotował naszym wschodnim sąsiadom. Przebąkuje się również o tym, że dni Putina u władzy tak naprawdę są już policzone, a on robi, co może, by ratować resztki swojego wizerunku.

Władimir Putin 24 lutego zaatakował demokratyczną Ukrainę i zmienił oblicze Europy. Trudno było bowiem sobie wyobrazić, że na ulice europejskich miast znowu wyjadą czołgi, a ludzie będą bali się o swoje życie.

Można było mieć nadzieję, że w XXI wieku Europa odrobiła lekcję historii i wyciągnęła wnioski z konfliktów zbrojnych zeszłego stulecia. Okazało się jednak, że Putin za nic ma sojusze, porozumienia międzynarodowe i ludzkie życie.

Putin nie cofnie się przed niczym

Próbkę sił dał już w 2014 roku, gdy sięgnął po Krym. Od tego czasu było wiadomo, że dyktator nie cofnie się przed niczym. Taki wizerunek zresztą wypracował sobie przez lata. Już na spotkaniu z Kwaśniewskim ponad 20 lat temu mówił, że marzy o odbudowie "Wielkiej Rosji". Nie pozostawiało więc wątpliwości to, że Putin nie cofnie się przed niczym.

Reklama

Okazało się jednak, że nieco się przeliczył. Prezydent planował wojnę błyskawiczną, z szybkim wkroczeniem do Kijowa i zainstalowaniem tam władz marionetkowych. Doprowadził jednak Rosję niemalże do ruiny gospodarczej, a wojna z całą pewnością nie idzie po jego myśli.

Mimo że Putin przez wiele lat dbał o to, by jego obywatele byli mamieni kremlowską propagandą i nie wiedzieli, co tak naprawdę dzieje się w świecie - to muszą zdawać sobie sprawę, ze zamknięcie zachodnich sklepów i krach gospodarczy raczej nie służy ich interesowi.

Prezydent zostanie obalony?!

Coraz częściej pojawiają się głosy, że Putin zaczyna ponosić porażkę. Wiadomo, że swoją władzę czerpie z ochrony oligarchów i umożliwienia im bogacenia się. Nakładane sankcje gospodarcze na najbogatszych z całą pewnością nie poprawiają jego sondaży wyborczych.

Mimo że eksperci twierdzą, że zamach stanu jest mało prawdopodobny - to pojawiają się głosy, że jeśli kryzys ekonomiczny stanie się już zbyt trudny dla Rosjan, nie będzie to tak odrealniony "pomysł". Nie da się jednak ukryć, że wizerunek Putina powoli legnie w gruzach.

Ekspert zaznaczył, że szkody dla reputacji są ogromne, a zabijanie cywilów i bombardowanie miast sprawiły, że z Rosji i Putina uczyniono "międzynarodowych pariasów, i to prawdopodobnie na długo".

Forsal.pl donosi również, że do obalenia Putina mogłoby dojść wtedy, kiedy rosyjskie elity byłyby "przekonane, że Putin ryzykuje katastrofę dla Rosji i dla nich samych".

Zobacz też:

Władimir Putin nie do poznania na najnowszym zdjęciu! To naprawdę on?!

Władimir Putin wkroczył do rosyjskich szkół! Niebywałe, co planuje dyktator!

Władimir Putin tego obawia się najbardziej! Były doradca ujawnia przerażające plany dyktatora

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy