Reklama
Reklama

Władimir Putin nigdy się nie podda? Przerażające, co potwierdził ekspert!

Władimir Putin (69 l.) niemalże cztery miesiące temu zaatakował demokratyczną Ukrainę. Mimo że widmo wojny wisiało już nad Europą od dłuższego czasu, to nikt chyba nie spodziewał się, że w końcu nastąpi ten tragiczny moment i czołgi ponownie wyjadą na ulice miast. Teraz ekspert i znawca historii Rosji mówi, jak potoczą się imperialistyczne zapędy przywódcy Rosji. Nie ma dobrych wieści...

Władimir Putin 24 lutego podjął decyzję, która zmieniła oblicze dzisiejszej Europy. Od prawie 4 miesięcy Ukraińcy bronią swojej niepodległości w wyniszczającej wojnie z Federacją Rosyjską. Przywódca Rosji nie spodziewał się, że działania na froncie nie będą przebiegać zgodnie z jego planem.

Despota planował bowiem wojnę błyskawiczną z zajęciem Kijowa i zainstalowaniem w nim władz marionetkowych. Ten plan się jednak nie powiódł, bo "specjalna operacja wojskowa", jak Rosjanie nazywają wojnę w Ukrainie, wciąż trwa.

Reklama

Władimir Putin nie spodziewał się, że tak będzie przebiegać "specjalna operacja wojskowa"

Coraz częściej mówi się o porażce Rosjan, którzy mimo gigantycznej armii, nie są w stanie złamać Ukraińców. Plotkuje się również o złym stanie zdrowia Putina, który ma wpływać także na niepowodzenia na froncie.

Wieli zastanawia się, jak to możliwe, że w XXI wieku Europa znowu zmaga się z wojną. Mimo że działania Putina są brutalne i szokujące, to trzeba jednak zauważyć, że dyktator nigdy nie ukrywał swoich imperialistycznych zapędów.

Już 20 lat temu w rozmowie z Aleksandrem Kwaśniewskim mówił mu podczas prywatnej kolacji, że upadek Związku Radzieckiego był wielką tragedią i będzie dążył do odbudowy Wielkiej Rosji. Jego słowa potwierdza również dr Michał Sadłowski, ekspert, historyk ustroju i znawca historii Rosji z Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o planach Putina.

Władimir Putin będzie walczył do końca?

Ekspert wyjaśnił, że w swoim przemówieniu Putin pominął aspekt zmian, które w Rosji wydarzyły się za sprawą Piotra Wielkiego, a skupił się jedynie na imperializmie.

W rozmowie z "Super Expressem" Sadłowski wskazuje również na to, że nawet śmierć Putina nie sprawi, że nastroje w Rosji się odmienią. Doktor przyznaje, że następca prawdopodobnie będzie pochodził z otoczenia despoty i nie można mieć pewności, że nie będzie jeszcze gorzej...

Nie da się jednak ukryć, że ze słów eksperta wynika, że Putin będzie walczyć o odbudowanie imperium niemalże do samego końca, co nie nastraja zbyt pozytywnie...

Zobacz też:

Życie Władimira Putina jest na celowniku? Były major KGB wskazuje, kto może "zlikwidować" prezydenta!

Tak kochanka Putina omija sankcje. Alina Kabajewa znalazła sposób

Papież Franciszek pogarsza swój PR i broni Putina? "Spotkałem się z przywódcą państwa - mądrym człowiekiem"

POMAGAMY UKRAINIE

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy