Reklama
Reklama

William i reszta rodziny królewskiej otrzymali już nowe tytuły. Co z dziećmi Meghan i Harry’ego?

Książę Karol objął tron po zmarłej matce Jej Wysokości Elżbiecie II, stając się królem Karolem III. Kto jeszcze otrzymał nowy tytuł?

Książę Karol nowym królem Wielkiej Brytanii

Nestorka królewskiego rodu w Wielkiej Brytanii odeszła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat, o czym poinformował Pałac Buckingham. Brytyjski tron nie pozostaje jednak pusty. Po śmierci ukochanej matki władzę w Zjednoczonym Królestwie przejął książę Karol, stając się królem Karolem III.

Ojciec Williama i Harry’ego nie krył smutku z powodu odejścia władczyni, którą kochał cały naród. O Elżbiecie II wypowiedział się w oficjalnym oświadczeniu.

"Śmierć mojej ukochanej mamy, Jej Królewskiej Wysokości, to moment wielkiego smutku dla mnie i dla całej mojej rodziny. Głęboko opłakujemy odejście ukochanej Władczyni i Matki. Wiem, że jej strata będzie głęboko odczuwana w całym kraju, Królestwach i Wspólnocie Narodów oraz w sercach wielu ludzi na całym świecie. W tym okresie żałoby i zmian, moja rodzina i ja będziemy pocieszać się i wspierać, wiedząc o szacunku i głębokim uczuciu, jakim królowa była darzona" - napisał król Karol III w oficjalnym oświadczeniu.

Reklama

Nie tylko książę Karol mierzy się z nową rolą. Nowy tytuł otrzymała również jego żona Camilla Parker Bowles która wczoraj stała się królową małżonką zgodnie z wolą zmarłej monarchini.

William następcą tronu

Książę William od teraz jest następcą tronu Zjednoczonego Królestwa. To on zasiądzie na tronie po śmierci lub abdykacji swojego ojca. Następne sukcesję obejmie jedno z jego dzieci. Kolejno będą ubiegać się o władzę książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis.

Harry i Meghan zostali pominięci?

Chociaż wielu członów rodziny królewskiej otrzymało nowe tytuły książę Harry i jego żona Meghan Markle obeszli się smakiem po tym, jak odcięli się od najbliższych Harry’ego. Uhonorowano natomiast ich dzieci. Archie i Lilibet, syn i córka Meghan i Harry’ego, mogą być odtąd nazywani księciem i księżną. Wspomniane miana nie przysługiwały im po urodzeniu, ponieważ nie znajdowali się blisko linii sukcesji.

Zobacz też:

Królowa Elżbieta II wywodziła się z polskiej dynastii. Historycy potwierdzają

Te okładki przejdą do historii! Brytyjska prasa składa hołd Królowej Elżbiecie II

Królowa Elżbieta II zostanie wymazana z przestrzeni publicznej? Najpierw hymn, a potem...


pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama