Reklama
Reklama

Wielkanocne spotkanie z Glińskim w Skolimowie. Zabrakło Połomskiego

W Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie odbyło się niedawno spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na wydarzeniu pojawił się minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Zabrakło jednak Jerzego Połomskiego.

Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie został wybudowany w 1928 roku ze składek członków ZASP oraz darowizn miłośników teatru. Była to inicjatywa aktora Antoniego Bednarczyka. Do II wojny światowej dom służył jako schronisko dla aktorów w trudnej sytuacji życiowej.

Po wojnie dzięki dotacjom Ministerstwa Kultury i Sztuki, a także akcjom charytatywnym miejsce dalej służy jako schronienie dla wielu artystów. Każdy z mieszkańców domu ma zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną oraz całodzienne utrzymanie.

Reklama

Wielkanoc w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie

Przed Bożym Narodzeniem lub Wielkanocą w Skolimowie organizowane są spotkania, w których uczestniczą pensjonariusze oraz znani goście. Parę dni temu pod Warszawę przyjechał Piotr Gliński, który życzył seniorom zdrowych i spokojnych świąt.

Na wydarzeniu nie zabrakło tradycyjnego żurku z kiełbasą, wielkanocnych bab czy potraw z jajek. Wszyscy pensjonariusze byli zachwyceni.

W Skolimowie przebywa także znany piosenkarz Jerzy Połomski (posłuchaj!). Niestety 88-latka nie było na świątecznym spotkaniu. Możliwe, że jest to spowodowane jego problemami zdrowotnymi, o których w ostatnim czasie można przeczytać w mediach.


Dom Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie - kto tam mieszkał?

Obecnie w domu opieki przebywa około 50 pensjonariuszy. Do gwiazd, które mieszkały w Skolimowie, należeli m.in.: Witold Sadowy, Lidia Korsakówna, Barbara Krafftówna czy Irena Kwiatkowska.

Do dyspozycji pensjonariuszy są pojedyncze pokoje z łazienkami oraz dwupokojowe mieszkania z aneksem kuchennym dla małżeństw. Na terenie ośrodka znajduje się oddział szpitalny oraz hospicjum.

Zobacz też:

Agnieszka Mazurek nie żyje. Prokuratura wszczęła śledztwo. Szokujące okoliczności zgonu

Takich zmian w programie "Rolnik szuka żony" nikt się nie spodziewał. Fani będą zaskoczeni

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!


pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dom Artysty Weterana w Skolimowie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy