Reklama
Reklama

​Jerzy Połomski traci słuch. Już nawet nie próbuje śpiewać…

Jerzy Połomski (88 l.) pojawił się na nagraniu, promującym przekazywanie 1 proc. podatku na rzecz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Nie odzywa się jednak ani słowem, nie wspominając już nawet o śpiewaniu. Jak ujawnia osoba z personelu placówki w Skolimowie, jego stan się pogarsza. Opinię tę potwierdza opiekunka artysty.

Fundacja Artystów Weteranów Scen Polskich, jak wszystkie organizacje pożytku publicznego, zabiega o 1 proc. podatku, którego przekazanie każdy podatnik może uwzględnić w swoim PIT. Żeby uzyskać jak największy zasięg i przekonać jak najwięcej osób, artyści nagrali filmik i zamieścili go na YouTube. Na nagraniu widać jednego z pensjonariuszy Domu w Skolimowie, Jerzego Połomskiego (sprawdź!). Artysta jednak nawet nie próbuje śpiewać. Jak ujawnia osoba z personelu placówki, już prawie nie słyszy…

Reklama

Początki kariery Jerzego Połomskiego sięgają 1956 roku, gdy jako student zaczął nagrywać piosenki dla Polskiego Radia. Od tamtej pory do niedawna występował nieprzerwanie, ostatnio z aparatem słuchowym, ponieważ słuch mu się znacząco pogorszył. Artysta zdawał się tym jednak nie przejmować. Jeszcze 3 lata temu zapewniał, że nawet nie myśli o emeryturze. Niestety, z czasem zaczęły opuszczać go siły. 

Ponieważ Połomski nie ma bliskiej rodziny, postanowił zawrzeć umowę z kobietą, która wcześniej pełniła obowiązki jego menedżerki. 88-letni artysta przepisał na nią swoje warte 2 miliony złotych 100-metrowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Zawarta w 2018 roku umowa ma rangę aktu notarialnego. Znalazł się tam nim zapis, że kobieta w zamian za mieszkanie zobowiązuje się do dożywotniego utrzymania Połomskiego, czyli dostarczać jedzenie, zaopatrywać w ubrania, opłacać rachunki i traktować jak domownika.

Decyzją opiekunki trafił jednak pod opiekę Domu Artystów Weteranów Scen Polskich.  Jak twierdzili jego sąsiedzi z kamienicy na Mokotowie, piosenkarz opuścił swój pełen wartościowych pamiątek apartament z dwiema walizkami, przekonany, że niedługo wróci do domu. Od tamtej pory minął blisko rok. Opiekunka Połomskiego zapewniła w rozmowie z Plejadą, że jego stan zdrowia wymaga całodobowej opieki:

Stan Jerzego Połomskiego pogarsza się

Personel Domu Artystów Weteranów przekonuje, że jego stan się pogarsza. Chodzi o zaniki pamięci i problemy ze słuchem, na które cierpiał już wcześniej. Jak ujawnia pracownik domu opieki w rozmowie z "Super Expressem":

Jerzy Połomski pojawił się na nagraniu, przygotowanym przez Fundację Artystów Weteranów Scen Polskich, zachęcającym do przekazywania 1 proc. podatku na Dom Artysty Seniora. W filmie występują: Hanna Śleszyńska, Marian Opania, Emilia Krakowska i Daniel Olbrychski

Połomski na nagraniu nie odzywa się ani słowem, nie próbuje też śpiewać z innymi artystami. Smutny widok?

Zobacz też: 

Sandra Kubicka nie może zajść w ciążę. Modelka zdecyduje się na in vitro?

Sharon Stone otarła się o śmierć. "Wydostałam się z rumowiska"

POMAGAMY UKRAINIE

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy