Reklama

Reklama

Wielka przyjaźń Kuleszy i Kożuchowskiej

Małgorzata Kożuchowska studiowała na jednym roku z wieloma znanymi aktorkami, m.in. Dominiką Ostałowską i Anną Samusionek. Ale to z Agatą Kuleszą przyjaźni się do dziś!

Trzymały się razem i wspierały w trudnych chwilach przez cały czas nauki. Jedna z Torunia, druga ze Szczecina, zamieszkały w tym samym akademiku. Razem zakuwały do egzaminów, wspólnie umawiały się na imprezowe wyjścia i teatralne premiery. Do tego zwierzały się sobie z najskrytszych tajemnic.

Potem, jak na zamówienie, zaraz po uzyskaniu dyplomu magistra sztuki w 1994 roku, obydwie dostały się do zespołu aktorskiego Teatru Dramatycznego w Warszawie.

"Dużo czasu spędzały razem. I bardzo pomagały sobie w pracy. Na przykład kiedyś, gdy chora Małgosia grała na scenie i nagle straciła głos, Agata głośno zza kulis wypowiadała jej kwestie" – opowiada aktorka Teatru Dramatycznego.

Reklama

W ciągu ostatnich lat drogi przyjaciółek zaczęły się rozchodzić. Małgorzata przeszła do zespołu Teatru Narodowego, a jej przyjaciółka zajęła się wychowywaniem córki Marianny. I choć kontakty w tym czasie nie były już tak częste, sprawdzona przyjaźń przetrwała. Nadal mogły na siebie liczyć.

Kożuchowska cieszyła się, gdy w studiu TVN-u mogła wspierać przyjaciółkę w finale „Tańca z gwiazdami” w walce o Kryształową Kulę. I była szczęśliwa, gdy Agata dołączyła do obsady „Rodzinki. pl”. Cieszyła się też z tego, że operatorem zdjęć do serialu jest jej mąż, Marcin Figurski. Dzięki temu spędzały razem więcej czasu, którego na codzień tak brakuje.

"Agata to kawał fantastycznego człowieka. Inteligentna, dowcipna, o dobrym sercu. Coraz mniej wokoło takich osób..." – mówi o przyjaciółce.

Na czterdziestych urodzinach Kożuchowskiej Kulesza była jednym z ważniejszych gości. Teraz doradza Małgosi w kwestii urządzania domu.

Trwają ostatnie prace przed przeprowadzką. Potem już tylko parapetówa. Oczywiście w gronie sprawdzonych przyjaciół!

Iza Wojdak

nr 48/2011

Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Kożuchowska | Agata Kulesza | przyjaźń | Rodzinka.pl

Reklama

Reklama

Reklama