Reklama
Reklama

Wielka afera po Eurowizji. Polacy oburzeni, że nie dostali punktów od ukraińskiego jury

Wczoraj odbył się wielki finał Eurowizji. Okazuje się, że emocje jeszcze nie opadły. W sieci pojawiły się głosy oburzonych Polaków. Fanom konkursu nie spodobało się to, że ukraińskie jury nie przyznało Polsce żadnego punktu.

Eurowizję 2022 wygrała Ukraina. Zespół ukraińskiej folkowej grupy "Kalush Orchestra" (zobacz!) w głosowaniu jurorskim zajął 4. miejsce, jednak to nie przeszkodziło mu w ostatecznej klasyfikacji zająć pierwszego miejsca. 

W głosowaniu jurorskim kilka państw dało Ukrainie najwyższą notę, czyli 12 punktów. Tak też zrobiła Polska. Ida Nowakowska z dumą przekazała punkty i wykrzyknęła radośnie hasło "chwała Ukrainie". Po kilkudziesięciu minutach internauci nie kryli oburzenia, kiedy ukraińskie jury oceniło polski występ.

Reklama

Ukraińskie jury daje zero punktów Polsce

Krystian Ochman ze swoim kawałkiem najbardziej spodobał się jurorom z Grecji, Wielkiej Brytanii oraz Francji. W sieci pojawiło się sporo oburzonych komentarzy fanów show. Większość nie ukrywała swojego rozgoryczenia, a wręcz oburzenia postawą ukraińskiego jury.

Wiele osób liczyło, że w dość symboliczny sposób "podziękują" za nieocenioną pomoc, którą Polacy okazują uchodźcom. Tak się jednak nie stało. Na Twitterze pojawiło się sporo komentarzy zawiedzionych fanów.

Niektórzy Polacy podzielili się zupełnie inną opinią. Według nich jury powinno oceniać występy merytorycznie. Jeśli ukraińskie jury uznało, że Polsce nie należą się punkty to fani konkursu powinni to zaakceptować.

Eurowizja 2022: Kto głosował na Polskę?

Pełne wyniki Eurowizji 2022 trafiły już do sieci. Można sprawdzić, jak rozłożyło się głosowanie fanów. Okazuje się, że tutaj pierwsze miejsce zajęli obywatele z Ukrainy. To właśnie oni dali Polsce 12 punktów.

Ukraina - 12 punktów
Wielka Brytania - 10 punktów
Irlandia - 10 punktów
Niemcy - 8 pukntów
Czechy - 7 punktów
Belgia - 7 punktów
Holandia - 6 punktów
Szwecja - 5 punktów
Norwegia - 5 punktów
Czarnogóra - 4 punkty
Austria - 4 punkty
Dania - 4 punkty
Islandia - 4 punkty
Australia - 3 punkty
Włochy - 3 punkty
Cypr - 3 punkty
Malta - 2 punkty
Hiszpania - 1 punkt
Szwajcaria - 1 punkt
Izrael - 1 punkt
Azerbejdżan - 1 punkt

Ukraińcy wstydzą się za wyniki głosowania ich jury

Okazuje się, że ukraińscy fani Eurowizji zawiedli się postawą swojego jury. W sieci pojawiło się wiele komentarzy Ukraińców, którzy uważają, że Polska powinna dostać znacznie więcej punktów. Dodatkowo wiele osób nie zgodziło się z decyzją swoich jurorów.

Zobacz też:

Eurowizja 2022: Kto wygrał 66. Konkurs Piosenki Eurowizji? Znamy zwycięzcę! Niebywały finał

Eurowizja 2022 Finał: koniec marzeń o zwycięstwie Polski. Czołówka stawki zaskakuje!

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: "Eurowizja 2022" | Krystian Ochman
Reklama
Reklama
Reklama