Reklama
Reklama

Węże 2022. Kożuchowska, Wieniawa i Karolak - kto zostanie najgorszym aktorem roku?

Polska branża filmowa ma swój odpowiednik Złotych Malin, czyli nagród za najgorsze w danym roku filmy oraz dla wykonawców, którzy nie popisali się talentem. Kto w tym roku dostał nominację do Węży?

Węże 2022. Kto zostanie najgorszym aktorem roku?

Lista nominowanych do Węży 2022 jest długa. W środę  Popkulturowa Akademia Wszystkiego ogłosiła, kto ma szanse, by zostać najgorszym aktorem lub aktorką roku. O to mało zaszczytne miano w tym roku powalczą: Julia Wieniawa (posłuchaj!) za "Small World" Patryka Vegi, Borys Szyc za "Magnezję", oraz Małgorzata Kożuchowska za filmy "To musi być miłość" i "Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie". W stawce znalazł się też Tomasz Karolak, który zresztą ma poprowadzić galę wręczenia Węży 2022.

Reklama

Na tytuł Najgorszego Polskiego Filmu zapracowały "Druga Połowa", "Fisheye", "Lokal Zamknięty", "Ściema po polsku" oraz "Pitbull" Patryka Vegi.

Duże szanse na Węża ma Mariusz Pujszo, którego film "Ściema po polsku" dostał aż siedem nominacji  w tym za reżyserię, scenariusz, najgorszą rolę męską oraz najgorszy teledysk do filmu.
Duże szanse na zdobycie Wielkiego Węża dla najgorszego filmu, czyli za obraz, który jest "kwintesencją taniego, złego kina" ma właśnie "Ściema po polsku" oraz filmy "Druga Połowa" z Cezarym Pazurą i Maciejem Musiałem oraz "Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie".

Kapituła postanowiła wyróżnić także kilku aktorów za ich występy poniżej talentu. Dostali je: Mirosław Baka,  Andrzej Grabowski, Bartłomiej Topa, Bartosz Bielenia oraz Borys Szyc za rolę w "Magnezji".

Przypomnijmy, że sezon nominacji do nagród filmowych trwa. W ubiegłych tygodniach swoje nagrody rozdawały m.in. Amerykańska Gildia Producentów Filmowych (PGA Awards), Gildii Aktorów Ekranowych (SAG Awards). A już w nocy z niedzieli na poniedziałek dowiemy się, kto dostał największe wyróżnienia w branży filmowej, czyli Oscary 2022.

Zobacz też:

Oscary 2022 w obliczu skandalu? Gwiazda "West Side Story" nie została zaproszona na galę

Marcin Hakiel tym gestem definitywnie odciął się od Cichopek. Wyjawił coś jeszcze...

Karolina Gilon na tropie rysia!

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Patryk Vega | Julia Wieniawa | Tomasz Karolak
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy