Reklama
Reklama

Warszawskie teatry potępiają Piotra Zelta. Aktor obraził rzeczniczkę Straży Granicznej

Piotr Zelt (52 l.) w niewybrednych słowach obraził rzeczniczkę Straży Granicznej. Padły oskarżenia o bestialstwo i bandytyzm. Oświadczenia w tej sprawie wydały warszawskie teatry, z którymi aktor jest zawodowo związany.

Piotr Zelt jest kolejnym spośród polskich celebrytów, którym puszczają nerwy na widok dramatycznych scen rozgrywających się na polsko-białoruskiej granicy. Tylko od początku listopada Straż Graniczna udaremniła ponad 17 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy przez migrantów z Bliskiego Wschodu, skuszonych przez Aleksandra Łukaszenkę obietnicą bezpiecznego przedostania się na terytorium Unii Europejskiej. 

Wśród tłumów młodych mężczyzn szturmujących polską granicę są także kobiety z małymi dziećmi. Nie brakuje opinii, że przynajmniej im państwo polskie powinno zapewnić godziwe warunki i bezpieczeństwo. 

Pogranicznicy otrzymali jednak rozkaz, by odpierać wszystkich bez wyjątku i wypełniają go, jak umieją najlepiej. Z tego powodu na ich głowy sypią się gromy i wyzwiska ze strony a to Barbary Kurdej-Szatan, a to przejętego sytuacją na granicy Piotra Zelta. 

Reklama

Teatry potępiają

Aktor publicznie skrytykował rzeczniczkę Straży Granicznej Annę Michalską. Na swoim Facebooku nazwał ją „twarzą bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS”. Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedział złożenie wniosku do prokuratury przeciwko Zeltowi o znieważenie funkcjonariusza publicznego. 

Jako kolejne głos z sprawie Zelta zabrały warszawskie teatry, z którymi aktor jest zawodowo związany. Teatr Capitol w swoim oświadczeniu podkreślił, że nie ponosi odpowiedzialności za prywatne poglądy aktorów, jednak zdecydowanie potępia język nienawiści: 

Przedstawiciele Teatru Kamienica zapewnili z kolei, że: 

Tomasz Dutkiewicz, szef Teatru Komedia uznał, że poglądy wyrażone prywatnie przez Piotra Zelta na jego osobistym profilu internetowym nie są powodem do rozwiązania wspópłracy: 

Policja zrywa współpracę

Inne stanowisko przyjęła opolska policja, która z powodu ostrych słów pod adresem rzeczniczki Straży Granicznej postanowiła zwolnić go ze stanowiska ambasadora kampanii społecznej „Trzeźwy poranek na A4”. Jak poinformowano na Twitterze:

Zobacz też: 

Bosak i Dębska podjęli radykalny krok. To ostateczny dowód, że się rozstali

Ogniste sceny na przyjęciu u Kaczorowskiej

Podczas ćwiczeń zginął pilot

***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.plpomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Zelt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy