Reklama
Reklama

W związku Agaty Dudy i prezydenta źle się dzieje? Były współpracownik przemówił i ujawnił długo skrywaną prawdę

Andrzej Duda powoli kończy swoją drugą kadencję w roli prezydenta RP i przez cały ten czas pojawiały się plotki o rzekomym kryzysie w jego małżeństwie. Część mediów spekulowała nawet, że jeszcze przed pierwszą z kampanii prezydenckich Agata Duda złożyła papiery rozwodowe. Ostatecznie do żadnego rozwodu jednak nie doszło. W nowej książce "Kulisy PiS" jeden z byłych współpracowników prezydenta ujawnił szczegóły ich relacji.

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda - historia ich małżeństwa

Nie wszyscy Polacy zdają sobie z tego sprawę, ale małżeństwo Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser jest niezwykle trwałe, bo liczy już sobie niemal 30 lat. Córka znanego poety i późniejsza nauczycielka języka niemieckiego wyszła za studenta prawa dokładnie 21 grudnia 1994 roku. W związku z karierą polityczną Dudy media zaczęły się jednak znacznie uważniej przyglądać parze i dostrzegły sporo rys na ich związku.

W przestrzeni publicznej krążyła nawet pogłoska, jakoby Agata Duda miała złożyć wniosek o rozwód, który ostatecznie nie doprowadził jednak do niczego konkretnego. Temat szybko ucichł, ale relacja prezydenckiej pary wciąż znajdowała się pod lupą. Sam Andrzej Duda odniósł się do tych plotek w wywiadzie dla "Sieci" z 2018 roku:

Reklama

"Plotki były, są i będą. Niektóre są zabawne, inne po prostu są zwykłymi kalumniami, jak ta o rzekomym kryzysie w moim małżeństwie, że źle się dzieje. Jesteśmy małżeństwem od 20 lat, a parą jesteśmy już od czasów licealnych. Kochamy się, lubimy, nigdy na szczęście nie było w naszym związku poważniejszego kryzysu" - tak opisał swoje małżeństwo prezydent.

Nowa książka ujawnia kulisy związku pary prezydenckiej

W późniejszym czasie media plotkarskie nieco odpuściły temat rzekomego kryzysu, skupiając się raczej na krytykowaniu wybieranych przez Agatę Dudę stylizacji. Wiele osób miało też pretensje, że prezydentowa nie zabiera głosu na ważne społecznie tematy. I to pomimo faktu, że podobno jej poglądy są zdecydowanie mniej konserwatywne od tych męża.

Tą informację potwierdza były współpracownik prezydenta, który anonimowo wypowiedział się do książki "Kulisy PiS" autorstwa Kamila Dziubki. Twierdzi on, że zarówno Agata, jak i ich córka - Kinga Duda - starają się niekiedy wpływać na decyzje prezydenta. Właśnie ze względu na różniące ich poglądy:

"Myślę, że w głównym nurcie PiS (Agata Duda - przyp. red.) by się nie zmieściła. Zresztą ona nie bardzo może mieć tego typu poglądy, bo pochodzi z domu, w którym przeważała inna wrażliwość. Ojciec poeta, brat poeta o mocno lewicowym światopoglądzie. Córka ma zdecydowanie bardziej liberalne poglądy niż Andrzej. I to jest fakt. Ona mu mówi o różnych rzeczach, stara się go przekonywać do pewnych spraw. Żona zresztą też" - tłumaczy anonimowy informator.

Małżeństwo Agaty Dudy wciąż trzyma się mocno?

Zdaniem byłego współpracownika prezydenta o jakimkolwiek kryzysie w małżeństwie Dudów nie może być nawet mowy. Owszem, zdarzają się pojedyncze spięcia, ale tak jest w każdym związku. Co więcej, oboje podobno darzą się dużym zaufaniem i często konsultują się ze sobą. Nawet w trakcie kampanii wyborczej mieli do siebie wyjątkowo często dzwonić:

"Niektórzy plotkowali, że Agata złożyła papiery rozwodowe w sądzie, ale nawet jeśli mieli jakieś problemy małżeńskie, to jeszcze przed kampanią w 2015 roku temat ucichł. Miałem okazję obserwować ich z bliska i nigdy nie widziałem scen, które pozwoliłyby na stwierdzenie, że to jest małżeństwo w kryzysie. Jak to w życiu, zdarzały się różne spięcia, ale nie tego typu" - podkreśla osoba niegdyś należąca do bliskiego otoczenia prezydenta Dudy.

Co ciekawe, wbrew swojemu publicznemu wizerunkowi Agata Duda ma podobno posiadać wyjątkowo mocny charakter. "Ona jest typem nauczycielki również w codziennym życiu" - czytamy w książce. Czyżby to Pierwsza Dama była w tym związku stroną dominującą?

Zobacz też:

Mało kto wie, o tym tajemniczym rozdziale w życiu Agaty Dudy. Jej życie mogło potoczyć się inaczej

Jackowski miał wizję o córce prezydenta. Co zobaczył o Kindze Dudzie?

Andrzej Duda z głośnym apelem do USA!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Duda | Agata Duda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy