Reklama

Reklama

Reklama

​U2: Bono poznał rodzinny sekret. "Dowiedziałem się, że mam przyrodniego brata"

Wokalista irlandzkiej grupy U2 - Bono - poznał skrywaną przez kilkadziesiąt lat tajemnicę rodzinną. Okazało się, że ma przyrodniego brata. Jak zareagował znany rockmen? Możecie się zdziwić!

U2: Bono poznał rodzinny sekret

Bono (62 l.) , lider grupy U2, udzielił wywiadu dla programu radiowego "Desert Island Dics" stacji BBC. Opowiedział wówczas, że w 2000 roku poznał rodzinny sekret. Dowiedział się, że ma przyrodniego brata. 

Ojciec wokalisty Bobby Hewson miał syna z inną kobietą. Podobno matka Bono, Iris, nigdy się nie dowiedziała o kochance. Ojciec muzyka wyjawił mu swój sekret na krótką przed swoją śmiercią w 2001 roku.

Bono i jego rodzinne więzi

Reklama

Bono przyznaje, że jego stosunki z ojcem zawsze były bardzo skomplikowane. Bobby Hewson był wierzącą osobą. Uczęszczał do kościoła katolickiego, podczas gdy Bono z matką i starszym bratem Normanem brali udział w nabożeństwach w kościele protestanckim. 

Po śmierci matki w 1974 roku napięcia między nastoletnim wówczas muzykiem, a jego ojcem znacznie się nasiliły. Jak sam przyznał "dorastał w domu, w którym trzech mężczyzn krzyczało na siebie". Kiedy miał 16 lat odsunął się zupełnie od rodziny. Twierdził, że znalazł nową wśród muzyków U2. 

Bono zapowiada, że szczegółowo opisze swoje relacje z ojcem i rodziną we wspomnieniach zatytułowanych "Surrender". Książka liczy prawie 600 stron i ma się ukazać na rynku jeszcze w tym roku. Przeczytalibyście?

Kim jest Bono? Kariera muzyczna i działalność społeczna

Bono od 1976 roku jest muzykiem irlandzkiej grupy U2, z którą nagrał takie przeboje jak: "With Or Without You.", "One", "I Still Haven't Found What I'm Looking For", "Sweetest Thing", "Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me" czy "Beautiful Day". 

Od 40 lat muzyk mocno angażuje się w akcje społęczne na rzecz praw człowieka i zlikwidowania ubóstwa. Bono spotykał się w tej sprawie z wieloma politykami i osobistościami George’em W. Bushem czy premierem Kanady Paulem Martinem,  Helmutem Kohlem, byłą premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher oraz papieżem Janem Pawłem II.

W 2003 i 2005 był jednym ze 199 nominowanych do Pokojowej Nagrody Nobla za swoją pracę ku zmniejszeniu długów państw Trzeciego Świata oraz za uświadamianie społeczeństwa o AIDS. W 2005 magazyn "Time" ogłosił muzyka człowiekiem roku. A kilka miesięcy później brytyjska królowa Elżbieta II uhonorowała go Orderem Imperium Brytyjskiego z tytułem Rycerza Komandora.

Zobacz też:

Bono z U2 zagrał koncert w kijowskim metrze. Zaprosił go prezydent Zełenski. "Walczycie dla nas wszystkich"

Sebastian Fabijański i Maffashion mają problemy w związku? Aktor wyznaje: "Jestem wdzięczny Julce za to, co zrobiła"

Pomagajmy Ukrainie - Ty też możesz pomóc

***

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Bono | U2 | Królowa Elżbieta II

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy