Reklama
Reklama

Tym prezenterom Polacy ufają najbardziej. Zaskakujące wyniki sondażu

W związku z nadchodzącymi zmianami w TVP coraz częściej pojawiają się pytania o to, kto dołączy do redakcji na Woronicza. W międzyczasie poznaliśmy sondaż, który wyłonił najbardziej wiarygodnego dziennikarza pracującego w polskich mediach. Nie zabrakło zaskoczeń.

Gwizdy Telewizji Polskiej pożegnają się z pracą w mediach?

Od kilku dni w mediach trwa dyskusja o przyszłości Telewizji Polskiej. W związku z nadchodzącymi zmianami w rządzie wiele osób spodziewa się, że TVP czeka prawdziwa rewolucja. Wiele wskazuje na to, że na Woronicza rzeczywiście może dojść do przetasowań, a

W prasie i internecie pojawia się mnóstwo komentarzy na ten temat. Głos zabierają dziennikarze, internauci i przedstawiciele rodzimego show-biznesu.

W rozmowie z Pomponikiem Aleksandra Kwaśniewskiej, stwierdziła, ze niektórzy prezenterzy związani z Woronicza nie dostaną już możliwości występowania w poważnych mediach.

Reklama

Komu najbardziej ufają Polacy?


Jeszcze przed wielkimi zmianami pracownia UCE Research postanowiła zapytać Polki i Polaków o to, których prezenterów telewizyjnych obdarzają największym zaufaniem. Ankietowani mieli do wyboru 42 nazwiska związane z Telewizją Polską, Polsatem i TVN-em. 

Kto znalazł się w czołówce rankingu na prezenterów, którzy "przekazują najbardziej wiarygodnie i rzetelnie bieżące wiadomości i newsy z codziennych wydarzeń w kraju"?

Okazało się, że największym zaufaniem widzów cieszy się Anita Werner - prezenterka "Faktów". 45-latka otrzymała aż 20,2 procent wszystkich głosów. Na drugim miejscu znalazł się redakcyjny kolega zwyciężczyni głosowania - Grzegorz Kajdanowicz, którego wybrało 17,4 respondentów. Na podium znalazła się także dziennikarka Telewizji Polsat - Dorotę Gawryluk za najbardziej wiarygodną osobowość telewizyjną uważa 17 procent badanych.

Co ciekawe zaraz na czwartym miejscu znalazł się Piotr Kraśko, który swego czasu był bohaterem głośnego skandalu podatkowego. Przypatrując się rezultatom sondażu, może dziwić także wysokie miejsce Danuty Holeckiej, która od lat krytykowana jest za wpisywanie się w kontrowersyjną linię narracyjną Telewizji Polskiej.

Michał Adamczyk nie cieszy się zaufaniem polskich widzów

Kto jeszcze znalazł się na liście najbardziej wiarygodnych dziennikarzy polskiej telewizji?

Piąte miejsce należy do Diany Rudnik (9,5 procent), a pierwszą dziesiątkę zamykają: Jarosław Gugała (8,6 procent), Danuta Holecka (7,6 procent), Jolanta Pieńkowska (7,4 procent), Krzysztof Ziemiec (6,8 procent) i Magdalena Ogórek (5,7) procent.

Daleko w tyle znalazł się za to skompromitowany przez głośną aferę Michał Adamczyk - jeden z najbardziej znanych prezenterów "Wiadomości" i szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Dziennikarz znalazł się dopiero w trzeciej dziesiątce rankingu przeprowadzonego przez pracownię UCE Research dla serwisu Plejada.

Zobacz też:

Blady strach w TVP. Ogórek wylatuje: "Trzymajcie za mnie kciuki" 

Danuta Holecka: wybory parlamentarne. Prezenterka walczy o przyszłość w TVP

Kwaśniewska ocenia szanse Holeckiej na rynku pracy: "Zerowe"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | TVN SA | Danuta Holecka | Anita Werner | Piotr Kraśko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy