Reklama
Reklama
Tylko u nas

TVP wyjaśnia aferę z wygraną Blanki na Eurowizji. Mamy oświadczenie! [POMPONIK EXCLUSIVE]

W niedzielę, 26 lutego w studiu TVP odbyły się polskie preselekcje do 67. konkursu Eurowizji. Tym razem walkę o pierwsze miejsce i podróż do Liverpoolu wygrała Blanka - pokonała między innymi Nataszę Urbańską, Maję Hyży, Janna, Dominika Dudka i Felievers. Niezadowoleni fani ich przegranego faworyta Janna, zaczęli węszyć spisek! Teraz znamy odpowiedź TVP na zarzuty internautów.

Blanka wygrała polskie preselekcje na Eurowizję 2023

Blanka (posłuchaj!), czyli Blanka Stajkow ze swoją piosenką "Solo" wygrała Eurowizję 2023. W wyniku głosowania jury, na którego czele stanęła sama Edyta Górniak, młoda wokalistka zyskała aż 12 punktów od jury.

Reklama

Faworyzowanie Blanki nie spodobało się fanom innego kandydata, Janna. Jego publiczność obecna w studiu podczas ogłaszania wyników głośno buczała, kiedy okazało się, że głosami widzów (i przede wszystkim jurorów) Blanka wyjedzie do Liverpoolu na kolejny etap Eurowizji.

Internauci wywęszyli spisek. Po ogłoszeniu wygranej Blanki, prześwietlili stronę TVP

Wkurzeni fani, którzy bardzo chcieli, aby to Jann był reprezentantem Polski na 67. konkursie Eurowizji, zaczęli węszyć spisek i przypisywali TVP sfałszowanie wyników.

Znaleźli także screen zastanawiającego artykułu na stronie internetowej TVP. Materiał opublikowany z widoczną godziną 15:33 mówił, że... wygrała Blanka! Przypomnijmy, że impreza "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję" rozpoczęła się o godzinie 17:30.

Od razu media podłapały tę informację i sugerowały, że mogło dojść do zafałszowania wyników. Ale czy tak było w rzeczywistości? Telewizja Polska postanowiła zainterweniować w sprawie pogłosek.

TVP wyjaśnia aferę z wygraną Blanki na Eurowizji. Mamy oświadczenie

Od razu zapytaliśmy się TVP o komentarz do sprawy. Dziś otrzymaliśmy następującą odpowiedź.

"Panie Redaktorze, wydawca serwisu tvp.pl pracę nad artykułem o reprezentancie Polski w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji rozpoczął o godz. 15:33, aby w momencie podania wyników głosowania jedynie uzupełnić zwycięzcę i jak najszybciej opublikować cały tekst. Niestety, w systemie zarządzania treścią zapisany został moment utworzenia pliku, zamiast godziny publikacji, czyli 20:56" - otrzymaliśmy w odpowiedzi TVP.

Można zatem powiedzieć, że zawinił redakcyjny system informatyczny. Ten pokazał błędną datę, sugerując tym samym, że tekst został opublikowany dużo wcześniej niż w rzeczywistości.

Czy takie wytłumaczenie uspokoi rozjuszonych fanów Janna? Przekonamy się w kolejnych godzinach.

Zobacz też:

Blanka wygrała preselekcje Eurowizji 2023. Oto co powiedziała jej Górniak [POMPONIK EXCLUSIVE]

Eurowizja 2023: Ida Nowakowska w niepełnej zbroi. W porównaniu do Rozenek - bida!

Nowa gwiazda TVP ostro krytykuje wyniki głosowania Eurowizji: "Disco polo leci reprezentować Polskę"

Ekspertka wokalna nie ma wątpliwości. Według niej ten utwór powinien wygrać preselekcje do Eurowizji 2023 [POMPONIK EXCLUSIVE]

Eurowizja 2023. Jann w przeszłości był "gwiazdą" Polsatu. Jego historia porusza

Internauci nie zostawili suchej nitki na występie Nataszy Urbańskiej."Będzie mi się to śniło po nocach"

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | "Eurowizja" | Blanka Stajkow | Jann
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy