Reklama
Reklama

TVP donosi na... TVP!? Członkowie rady programowej o propagandzie "pasków"

Troje członków Rady Programowej TVP złożyło skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Powód? Przedstawiciele Rady są zaniepokojeni paskami informacyjnymi, które pojawiają się na temat Donalda Tuska w TVP Info. Uważają je za "propagandowe i prymitywne".

Rada Programowa TVP zwróciła uwagę na paski informacyjne, które pojawiają się w TVP Info. Przedstawiciele Rady zaniepokoili się prezentowanymi na nich informacjami, które były prezentowane widzom podczas manifestacji zorganizowanej w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej.

Autorzy pisma - Krzysztof Luft, Iwona Śledzińska-Katarasińska i Janusz Daszczyński - zwrócili uwagę na informacje, które znajdują się na "paskach". To oni odpowiadają za skargę do KRRiT. Do jej treści dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

W piśmie skierowanym do KRRiT członkowie Rady przyznają, że charakter pasków jest propagandowy i prymitywny.

TVP z zarzutami: "Skrajnie nieobiektywny sposób relacjonowania"

Reklama

Skarga na paski w TVP Info dotyczy relacji z pro unijnej manifestacji mającej miejsce 10 października na Placu Zbawiciela w Warszawie. Jednym z głównych mówców podczas wydarzenia był lider PO, Donald Tusk.

Autorzy skargi przyznają, że sytuacja była najlepiej widoczna w trakcie programu "Minęła Dwudziesta" nadanego w programie TVP Info o 20.00. W trakcie audycji widzowie mogli zobaczyć paski z takimi informacjami, jak: "Protest przeciwko polskiej konstytucji", "Tusk stawia na ulice i zagranicę", "Tusk atakuje polską suwerenność", "Plan Tuska: konflikt zamiast programu", "Platforma rezygnuje z polskiej suwerenności", "To jest protest zinstytucjonalizowanej Targowicy".

Krzysztof Luft: "propagandowe paski żenują swoim poziomem"

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl Krzysztof Luft przyznał, że czas najwyższy, aby KRRiT pochyliła się nad paskami w TVP Info.

***

Więcej newsów o gwiazdach, ekskluzywne materiały wideo, wywiady i kulisy najgorętszych imprez znajdziecie na naszym INSTAGRAMIE Pomponik.pl

Monika Richardson ma nową pracę. Zainwestowała w nią wszystkie pieniądze

Wrocław. Areszt dla podejrzanego o podpalenie radiowozu

Piotr Gąsowski na plaży w Hiszpanii. "Taniej niż na Helu..."

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP1 | Wiadomości TVP
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy