Reklama
Reklama

TVN ma zaskakujący plan na przyszłość "Dzień Dobry TVN". Usunięcie Rozenek i reszty to dopiero początek

W czwartkowy wieczór na całą Polskę gruchnęła informacja o pozbyciu się przez TVN szeregu prowadzących odpowiedzialnych za program śniadaniowy stacji. Z "Dzień Dobry TVN" pożegnały się m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan i Agnieszka Woźniak-Starak, ale zmiany personalne to dopiero początek. Według niektórych źródeł show upodobni się w przyszłości do "Pytania na śniadanie".

Trzęsienie ziemi w "Dzień Dobry TVN". Oni stracili pracę

W miniony czwartek w późnych godzinach wieczornych nad głowami pracowników "Dzień Dobry TVN" przetoczyła się istna burza. Stacja w jednym, wspólnym komunikacie ogłosiła, że produkcja żegna się z szeregiem prowadzących. Pracę stracili Małgorzata Rozenek-Majdan, Andrzej Sołtysik, Małgorzata Ohme, Anna Kalczyńska oraz Agnieszka Woźniak-Starak. Wciąż niepewny jest też los Filipa Chajzera, który do tego czasu zdążył już skomentować zamieszanie.

Reklama

Od wczoraj rozpoczęła się też karuzela plotek na temat tego, jakie były rzeczywiste powody zwolnienia prezenterów. Sama stacja wskazuje na potrzebę wsłuchania się w głosy widowni. Na razie wiemy, że dla przynajmniej części z nich wiadomość była zaskoczeniem. Wskazują na to słowa Anny Kalczyńskiej. Wiele wskazuje jednak na to, ze roszady personale to dopiero początek szerszych zmian. TVN ma plan, który spodoba się... Dorocie Wellman?

"Pytanie na śniadanie" inspiracją dla nowego "DDTVN"?

Wyniki za cały zeszły rok nie kłamią - to "Pytanie na śniadanie" było liderem oglądalności w swoim segmencie. Flagowy program TVP 2 oglądało średnio 400 tys. osób, podczas gdy "Dzień Dobry TVN" notowało średnią widownię na poziomie 377 tys. Szefostwo TVN-u uznało więc, że nadszedł czas na drastyczne zmiany. Tym bardziej, że odbiorcy narzekali na wielu z prowadzących, którzy nie powrócą w kolejnej odsłonie śniadaniówki.

Zaskoczeniem jest jednak fakt, że TVN chce podobno zapożyczyć sporo elementów od swojego największego konkurenta. "Pytanie na śniadanie" jest bardziej swojskie, cieplejsze i mniej wymagające. Program TVP otwarcie chwaliła niedawno nawet jedna z gwiazd TVN-u, czyli Dorota Wellman. Jak widać jej słowa trafiły na podatny grunt, bo tak samo ma być wkrótce w "Dzień Dobry TVN".

Duże zmiany w "Dzień Dobry TVN". Inna tematyka i nowe studio

Jeśli wierzyć słowom osoby z otoczenia produkcji, to oprócz nowych prowadzących zmieni się też podejmowana tematyka. W TVN-ie długo myśleli o swojej śniadaniówce jako pozycji bardziej "glamour". Najwidoczniej widzowie nie kupują już tej formuły, bo od przyszłej ramówki będzie bardziej swojsko. Stacja odejdzie też od tematów z zakresu kultury wysokiej.

Poważne odświeżenie ma ponadto przejść studio, które zostało oceniona jako "zbyt chłodne". Nowy wystrój ma sprawić, by odbiorcy czuli się w nim jak "u babci, jakby krążyli między kuchnią a salonem". Myślicie, że powyższe zmiany przyniosą TVN-owi sukces?

Zobacz też:

Potwierdziły się plotki o Wellman. Ona też traci program w TVN-ie

Pracownicy "Pytania na śniadanie" przypieczętują los kolegów z TVN-u? Wyjaśnili zmianę

Ibisz zareagował na "skandal". Oszuści wykorzystali jego twarz

pomponik.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy