Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Tadeusz Pluciński jesień życia spędza z... byłą żoną! "Zrobię dla niej wszystko"

Legendarny aktor filmowy i teatralny Tadeusz Pluciński (91 l.) kilka dni temu trafił do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Największe wsparcie ma tam w... byłej żonie, z którą rozwiódł się czterdzieści lat temu.

Aktor przyjechał do Skolimowa z ośrodka rehabilitacyjnego pod Warszawą, w którym jeszcze niedawno przebywał. Początkowo chwalił sobie tamto miejsce, ale zaczęła "doskwierać" mu... popularność. Wiele osób chciało z nim porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie.

Reklama

- Uciekałem tam od ludzi. Samotność mi służyła - mówi "Życiu na Gorąco" Tadeusz Pluciński.

W Skolimowie, gdzie mieszka wiele znanych osób, jest mu łatwiej. Zapytany, czy już tu zostanie, odpowiada: - Wciąż myślę, że to jest to miejsce.  Jestem tu od początku grudnia. Jest sympatycznie, przyjemnie. Mam tu wszystko - dodaje.

Pan Tadeusz jeszcze nie wie, gdzie spędzi najbliższe święta Bożego Narodzenia, ale wie, z kim. - Na pewno z Jolą. Przywiezie mi jeszcze kilka rzeczy - śmieje się, mając na myśli swoją byłą żonę Jolantę Wołłejko...

- Bez niej nie dałbym rady. Jola wytrwale zniosła wszystko, rozwiedliśmy się prawie 40 lat temu, a ona wciąż jest moim największym przyjacielem i vice versa. Ja zrobię dla niej wszystko.

Aktorka Jolanta Wołłejko była czwartą żoną Tadeusza Plucińskiego. Kiedy poznali się, ona miała 23 lata, on 39. Doczekali się synów Piotra i Pawła. Niestety, małżeństwo rozpadło się, ponieważ aktor wciąż oglądał się za innymi kobietami. Po latach żałował, ale było już za późno.

W 2016 roku, tuż przed 90. urodzinami, przewrócił się na ulicy i złamał nogę w kolanie. Po operacji rehabilitował się w dwóch ośrodkach. Pani Jola wciąż przy nim była, odwiedzała go regularnie, jeździła z nim do lekarzy. Wspólnie świętowali jego 90. i 91. urodziny, a także święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc. Kolejne też spędzą razem w podwarszawskim Skolimowie.

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tadeusz Pluciński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »