Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Syn Beaty Szydło przyjął święcenia kapłańskie! "Dla każdego z nas to ogromne przeżycie"

To był jeden z najważniejszych dni w życiu Beaty Szydło. Jej syn Tymoteusz Szydło został księdzem.

Uroczystość odbyła się w sobotę 27 maja w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Święcenia przyjęło trzynastu diakonów, w tym starszy syn premier Szydło. Po zakończeniu liturgii szefowa rządu zabrała głos.

Reklama

"Dla każdego z nas, dla wszystkich rodziców, którzy dziś uczestniczyli w tej uroczystości, jest to ogromne przeżycie" - mówiła podekscytowana.

"Tego nie da się opisać. Przez sześć lat nasi synowie wspólnie przygotowywali się do tego dnia. My ich wspieraliśmy, jak mogliśmy. Lepiej lub gorzej, bo to nie jest łatwe. Przed nimi niełatwa, ale piękna droga. Wierzę głęboko, że będą robili wszytko, by pomagać ludziom, być z nimi, a przede wszystkim wytrwać w postanowieniach, które dziś złożyli. Są wspaniali, więc na pewno sobie poradzą".

W ostatnim roku praktykę duszpasterską Tymoteusz Szydło odbywał w parafii św. Andrzeja Apostoła w Osieku pod Oświęcimiem. W niedzielę odprawi mszę świętą w rodzinnym Przecieszynie.

Drugi z synów Szydło, Błażej, jest na trzecim roku studiów medycznych w Krakowie.

pomponik.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »