Reklama
Reklama

Słynny publicysta uderza w Sanah. "Artystka nie rozumie, o czym śpiewa"

Sanah, która zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność, często sięga po klasyczne teksty polskich poetów. Choć dla wielu młodych słuchaczy to znakomita okazja, by zaznajomić się z wierszami Wisławy Szymborskiej i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, nie wszystkim pomysł młodej piosenkarki przypadł do gustu. Czy 26-latka błędnie zinterpretowała twórczość noblistki?

Sanah będzie współpracować z Grzegorzem Skawińskim?

Piosenkarka Sanah bardzo szybko z sensacji jednego sezonu wyrosła na jedną z najważniejszych gwiazd młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Piosenkarka zdobyła tłumy wielbicieli, występuje na największych w festiwalach w kraju i błyskawicznie wyprzedaje swoje koncerty.

Nic więc dziwnego, że wokalistka cieszy się uznaniem nie tylko ze strony fanów, ale także i innych artystów. Ostatnio Grzegorz Skawiński złożył młodej piosenkarce zaskakującą propozycję. Lider Kombi podłapał pomysł słuchaczy i zasugerował, że Sanah mogłaby zastąpić Agnieszkę Chylińskązostać nową wokalistką zespołu O.N.A, który święcił triumfy w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych.

Reklama

Nadzieje fanów wzrosły, gdy gitarzysta opublikował w sieci wspólne zdjęcie z artystką młodego pokolenia.

Była twarz TVP uderza w Sanah

Niestety nie wszyscy są tak zachwyceni talentem piosenkarki. Swoją dezaprobatę postanowił wyrazić Przemysław Szubartowicz, który na Twitterze opublikował zaskakujący komentarz uderzający w twórczość ambitnej artystki.

Były gwiazdor TVP, dziennikarz i felietonista, uznał, że Sanah, która niejednokrotnie na swoich płytach sięgała po klasyczne teksty polskiej poezji, "sprofanowała" wiersze Wisławy Szymborskiej (posłuchaj!) i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (sprawdź!).

W ocenie Szubratowicza 26-latka nie ma pojęcia, o czym śpiewa. We wpisie, który pojawił się w social mediach dostaje się jednak nie tylko samej Sanah, ale także przedstawicielom "naszych czasów".

"Piosenkarka Sanah sprofanowała utwór "Nic dwa razy" (wiersz W. Szymborskiej śpiewany przez Ł. Prus), a także "Pocałunki" (wiersz M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej śpiewany przez E. Demarczyk). Co jest echem głębszego problemu naszych czasów" - podsumował dziennikarz i felietonista.

Internautom zdecydowanie nie spodobała się ostra reakcja dziennikarza.

"Skoro to poezja, to ma prawo do własnej interpretacji" - można przeczytać w jednym z komentarzy.

"Rany co za dziaderstwo. Każde pokolenie reinterpretuje kulturę po swojemu" - dodaje jeden z internautów.

Zgadzacie się z odważną opinią Przemysława Szubartowicza?

Kim jest Przemysław Szubartowicz?

Przemysław Szubartowicz, który sam w młodości pisał wiersze i udało mu się w związku z tym wydać kilka tomików poezji, swoją przygodę z mediami rozpoczynał od pracy w TVP.

Dziennikarz "Trybuny" i "Przeglądu" prowadził w telewizji polskiej takie formaty jak"Pryzmat", "Gorący temat" i "Konfrontacje". Przez pewien czas był także związany z Polskim Radiem.

Zobacz też:

Sanah w zespole O.N.A? Na taki pomysł wpadli fani, a Skawiński jest... zachwycony! 

Sanah zaskoczyła wszystkich. W sieci wylądowało zdjęcie jej czarnych stóp

Gąsiewska o relacji z Sanah. Nikt wcześniej o tym nie wiedział

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: TVP | sanah
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy