Reklama

Reklama

Reklama

Ślub księcia Williama w lipcu 2011

Drugi w następstwie do brytyjskiego tronu książę William otrzymał ultimatum od narzeczonej Kate Middleton: albo ślub, albo rozejście się. Wybrał ślub, który ma się odbyć w lipcu 2011 r. - twierdzą piątkowe brytyjskie tabloidy.

Gazety powołują się na wypowiedź 68-letniego księcia Saksonii (Eduarda Prinza von Anhalt) kuzyna ojca Williama - następcy tronu księcia Walii Karola, który dopuścił się niedyskrecji w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Das Neue Blatt".

"Ślub jest wyznaczony na lipiec. Kate przedstawiła Williamowi ultimatum: 'pobieramy się lub się rozstajemy'" - stwierdził niemiecki arystokrata.

Według niego oficjalne zaręczyny zostaną formalnie ogłoszone jesienią, a sam ślub odbędzie się najprawdopodobniej 29 lipca 2011 r. w 30 rocznicę ślubu księcia Karola z Lady Dianą Spencer.

Reklama

Jako miejsce ślubu wymienia się opactwo Westminsteru, gdzie 29 lipca 1981 r. brali ślub książę Karol i Diana, lub kaplicę św. Jerzego na zamku w Windsorze, gdzie w 2005 r. pobłogosławiony został związek księcia Karola z Kamillą Parker-Bowles.

Clarence House - dwór księcia Karola, który reprezentuje również jego synów nie potwierdził tych doniesień.

W ub. tygodniu pismo "OK!" specjalizujące się w towarzyskich niedyskrecjach z wyższych sfer doniosło, że zakłady bukmacherskie wstrzymały przyjmowanie zakładów na ślub księcia Williama z Middleton w 2011 r., ponieważ nabrały przekonania, że ślub jest murowany.

"Niemal wszystkie zakłady, które przyjmowaliśmy w ostatnim półroczu sugerowały, iż książę William Wales (przez tabloidy zwany Willsem) zmieni stan cywilny w 2011 r. Z tego powodu uznaliśmy, że zakłady przestały się nam kalkulować" - powiedział "OK!" Rupert Adams rzecznik firmy bukmacherskiej William Hill.

Odkładanie ślubu do 2012 r. nie wchodzi w grę z powodu diamentowego jubileuszu Elżbiety II (60-lecia objęcia tronu) obchodzonego od maja do lipca, a 2013 r. uważany jest za termin zbyt odległy. Jeśli ślub dojdzie do skutku, to książę William będzie miał 29 lat, tyle samo, co jego narzeczona.

Middleton i książę William poznali się na studiach na szkockim uniwersytecie St. Andrews w 2001 r. na pokazie mody urządzonym przez studentki pierwszego roku. Związek rozpadł się na pewien czas w 2007 r., ale po kilku miesiącach odżył na nowo.

Książę William z końcem lata br. ma zakończyć szkolenie na pilota helikoptera ratunkowego w bazie RAF na wyspie Anglesey. Następnie ma w planach zamieszkać w pobliżu bazy.

Z początkiem roku prawnicy dworu królewskiego wystąpili w obronie prawa do prywatności Middleton grożąc sankcjami paparazzi za naruszenie jej prawa do prywatności, co jest posunięciem bezprecedensowym, ponieważ z punktu widzenia dworu Middleton jest osobą prywatną.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: ślub | Kate Middleton | Książę William

Reklama

Reklama

Reklama