Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Ślub hrabianki Caroline Aleksandry von Hochberg i Jaspera Schulza na zamku Książ

Hrabianka Caroline Aleksandra von Hochberg i Jasper Schulz są już po ślubie. Uroczystość odbyła się na zamku Książ w Wałbrzychu. Ceremonia była jak z bajki! Nie zabrakło karety, były również fanfary.

1 grudnia na zamku Książ w Wałbrzychu odbyła się wielka uroczystość. Mowa o ślubie hrabianki Caroline Aleksandry von Hochberg i Jaspera Schulza. Było jak z bajki! 

Państwo młodzi podjechali wiktoriańską karetą, a goście poruszali się tramwajami konnymi. Wśród zaproszonych nie zabrakło oczywiście arystokracji. Były fanfary wygrywane przez Chór Rogów Myśliwskich Knieja, na torcie umieszczono herb rodu, a w menu znalazły się takie rarytasy jak gotowana sarnina i suflet czekoladowy z sosem malinowym. 

Dlaczego hrabianka, która na co dzień mieszka w Lubece, zdecydowała się na ślub właśnie w Polsce, w Wałbrzychu? Z prostego powodu - zamek Książ w latach 1509-1943 należał do jej rodziny. Hrabianka odwiedziła go w zeszłym roku i zamarzyła, by właśnie tam powiedzieć "tak".

Reklama

Ciekawostką jest, że ślub Caroline Aleksandry i Jaspera był pierwszym ślubem na zamku Książ od prawie 100 lat! Poprzednio miłość ukochanej ślubował tam w 1924 roku najstarszy syn i dziedzic księcia Jana Henryka XV i księżnej Daisy, książę Jan Henryk XVII. 

Hrabianka na swój ślub nie wybrała wyszukanej sukni. Postawiła na skromność i prostotę.

***

Zobacz więcej materiałów:

pomponik.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: von Hochberg

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje