Reklama
Reklama

Sławomir Turski z "Tańca z gwiazdami" jest sparaliżowany. Wymaga kosztownej rehabilitacji!

Tancerz Sławomir Turski (32 l.), partner Otylii Jędrzejczak z "Tańca z gwiazdami", miał nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego doznał paraliżu.

Jest zawodowym tancerzem i cenionym trenerem. Sympatię widzów zyskał, występując w show "Jaka to melodia" oraz "Taniec z gwiazdami".

Amatorsko gra w siatkówkę, jest zapalonym wędkarzem i grzybiarzem. To skromny chłopak, który nigdy nie lubił rozgłosu.

Niestety, wypadek, który wydarzył się 15 sierpnia nad Zalewem Czorsztyńskim, dokąd Sławek wybrał się wraz z przyjaciółmi, przekreślił jego plany na przyszłość. Co się takiego wydarzyło?

Stojąc po kolana w wodzie, wykonał nieszczęśliwy skok i uderzył głową w muliste dno. Stracił czucie w rękach i nogach, przez co nie był w stanie obrócić się, aby złapać powietrze. 

Reklama

Przyjaciele natychmiast wyciągnęli go na brzeg, udzielili pomocy i zawiadomili służby ratownicze.

Następnie helikopterem Sławek przetransportowany został do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przy ulicy Kopernika 50. Tego samego dnia przeszedł długą i skomplikowaną operację.

Choć zakończyła się ona pomyślnie, jego stan jest ciężki. Lekarze zdiagnozowali u niego zwichnięcie kręgosłupa C4/C5 (odcinek szyjny) wraz z urazem rdzenia.

Aktualnie tancerz ma niedowład czterokończynowy (choć ma czucie, to nie jest w stanie poruszać nogami i rękoma). Wymaga całodobowej opieki medycznej i natychmiastowej rehabilitacji. Czeka go długie leczenie, a rehabilitacja, od której zależy powrót do zdrowia, jest bardzo kosztowna.

Na Facebooku powstała już strona Wspieramy Sławka, na której można znaleźć więcej informacji.

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sławomir Turski | Otylia Jędrzejczak
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy