Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Przejdź na stronę główną Interia.pl

Skandal w "Must be the music"

Stacja Polsat otrzymała list protestacyjny przeciwko wypowiedziom jury programu "Tylko muzyka. Must be the music" wobec ucznia szkoły muzycznej i jego piosenki patriotycznej...

Widzowie nie zgadzają się z oceną występu 17-letniego Piotra Wolwowicza, który w show zaprezentował utwór "Pytasz mnie" z repertuaru Andrzeja Rosiewicza.

Reklama

"Może czas na nowy program - 'Zabij mnie muzyką'?" - powiedział po "wykonie" Adam Sztaba. "Prawie umarłam" - dodała Kora.

Elżbieta Zapendowska była bardziej dosadna: "Nie śpiewaj takich piosenek, bogoojczyźniane patriotyzmy to jest coś okropnego. Nie daj się w to wciągnąć. Nie idź tą drogą" - stwierdziła.

Wolwowicz swój występ uznał jednak za najlepszy, twierdząc, że "w tych czasach emigrowanie jest bardzo częste, a ojczyzna jest najważniejsza".

Urażony opiniami jurorów poczuł się także Mikołaj Radziwonowicz i w serwisie petycje.pl postulował, by Polsat przeprosił za zachowanie jurorów, gdyż "było ono przejawem dyskryminacji ze względu na poglądy" - informują wirtualnemedia.

"Ponadto jest naruszeniem porządku społecznego i spychaniem na margines osób deklarujących silny związek ze swoją narodowością, w tym przypadku Polaków, patriotów" - napisał.

Poparcie ok. 3 tys. osób mężczyzna przesłał do Polsatu, a także Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Przedstawiciele stacji tłumaczą jednak, że nie ingerują w wypowiedzi jurorów i często otrzymują tego typu sygnały od widzów.

Zobacz występ Piotra Wolwowicza:

Dowiedz się więcej na temat: skandal | Must be the Music

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje