Reklama
Reklama

Skandal po koncercie TVP. Oberwało się Jackowi Kurskiemu!

Telewizja Polska wyemitowała zapowiadany koncert "Murem za polskim mundurem". Organizatorzy zostali skrytykowani za dobór repertuaru, a w Internecie rozgorzała dyskusja.

5 grudnia Telewizja Polska wyemitowała długo zapowiadany koncert "Murem za polskim mundurem". Miał on być wyrazem wsparcia dla żołnierzy i strażników granicznych stacjonujących na granicy polsko-białoruskiej. Wydarzenie to wspólna inicjatywa TVP i Ministerstwa Obrony Narodowej. 

Już na kilka dni przed internauci komentowali dobór artystów, którzy mieli się pojawić na scenie w Mińsku Mazowieckim. Jacek Kurski zapowiadał, że wystąpią m.in. Edyta Górniak, Rafał Brzozowski, Halina Frąckowiak, Viki Gabor, Elwira Mejk z Trubadurami, Oceana, Las Ketchup, Captain Jacka, No Mercy, czy Lou Bega.

Reklama

Ludzki dramat na granicy, a w TVP zabawa

Przypomnijmy, że tym roku odnotowano ponad 35 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Sytuacja ulega pogorszeniu, bo przybywa uchodźców z Bliskiego Wschodu, którzy koczują w lesie, często całymi rodzinami z dziećmi. Zwiększa się liczba incydentów, w których straż graniczna musi interweniować, bo migranci próbują forsować ogrodzenie i przedostać się na teren Unii Europejskiej. 

Gdy Jacek Kurski napisał na Twitterze o pomyśle zorganizowania koncertu, wiele osób skrytykowało go. Ludzie zwracali uwagę, że uchodźcy przeżywają prawdziwy dramat - są głodni i zziębnięci, nie mają też dostępu do pomocy medycznej, a Telewizja Polska chce wyprawić huczną imprezę.

Zobacz także: Gwiazdy TVP zachwycają się koncertem dla pograniczników

Koncert TVP porażką?

Nic więc dziwnego, że po koncercie pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Jednak największym zaskoczeniem był "klimat" imprezy, która z wydarzenia patriotycznego przemieniała się momentami w zabawę sylwestrową. Wszystko za sprawą doboru repertuaru i artystów.

***

Zobacz także:

Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz przechodzą kryzys? Niepokojące doniesienia tygodnika!

Zbyszek z "Sanatorium Miłości" oświadczył się Ani w "Pytaniu na śniadanie"! Prowadzący nie dowierzali!

Kinga Rusin ćwiczy jogę na plaży. Ale gibka!

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Kurski | TVP1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama