Reklama
Reklama

Sekrety księżnej Camilli. Tego nie wiedzieliście o żonie następcy tronu

Camilla Parker Bowles każdego ranka "jęczy, sapie i chrząka" - jak wyznała w jednym z wywiadów. To nie to, co myślicie. Żona księcia Karola od zaledwie kilku lat uprawia taniec klasyczny i dzień zaczyna od forsownych ćwiczeń baletowych.

Camilla Parker Bowles (75 l.) przez wiele lat była najbardziej znienawidzoną przez Brytyjczyków osobą. Winiono ją za rozpad małżeństwa następcy tronu i wszystkie nieszczęścia, jakie dotknęły ich ukochaną księżną Dianę. Jednak ona jest wytrwała i od kilkudziesięciu lat każdego dnia przekonuje do siebie podwładnych brytyjskiej korony. Co wiemy o żonie przyszłego angielskiego króla? Oto 8 ciekawostek z Życia Camilli.

Osiem sekretów księżnej Camilli

1. Camilla, zwana w dzieciństwie Millą, jest nieco starsza od księcia Karola. Ona urodziła się 17 lipca 1947 roku, a on 14 listopada 1948 roku. Wychowywała się we wsi Plumpton w East Sussex oraz w domu dziadków Hall Place w Hampshire. Chętnie zakradała się do sypialni babci i przebierała w jej stroje, co doprowadzało starszą panią do szału. Biegała po okolicy i wspinała się po drzewach. Namawiała młodszą siostrę i brata do robienia psikusów służbie

2. Camilla pracowała jako asystentka w renomowanej firmie wnętrzarskiej "Colefax and Fowler". Jej kariera trwała zaledwie rok. Dostała wypowiedzenie, gdyż notorycznie spóźniała się do pracy. Często powodem tych spóźnień były imprezy trwające do białego rana. 

3. Camilla i książę Karol poznali się po raz pierwszy w 1971 roku. Zostali przedstawieni sobie przez wspólnego przyjaciela. Oboje lubili polo i wkrótce zostali parą. Jednak Karol został wysłany za granicę w 1973 roku jako żołnierz Royal Navy. Miał to być sposób na zakończenie związku z Camillą, która, jak uważała rodzina, nie była dla niego odpowiednia. W lipcu 1973, kiedy Karol odbywał służbę w brytyjskiej armii. Camilla poślubiła Andrew Parkera Bowlesa. Na ślubie, na który przybyło ok. 800 gości, była też królowa, która ponoć chciała się przekonać, czy aby na pewno Camilla powie "tak".

4. Camilla jest patronką kilku organizacji charytatywnych, w tym Narodowego Towarzystwa Osteoporozy. Jej własna matka i babcia zmarły boleśnie na tę chorobę kości i od dawna interesuje się promowaniem badań nad jej zwalczaniem. Została prezesem Towarzystwa w 2001 roku i napisała książkę, w której udziela kobietom porad dotyczących pielęgnacji ciała: Skeleton Guide to a Healthy You. Dzięki tej książce i promocji działań Towarzystwa, Camilla otrzymała kilka doktoratów honoris causa.

5. W trosce o zdrowie i w związku z tym, że w jej rodzinie wiele osób zmagało się z osteoporozą, Camilla zdecydowała się na ćwiczenia, które wzmacniają kości i układ mięśniowy. Od 2018 roku uprawia taniec klasyczny. Ćwiczy z grupą kobiet 55 plus "Silwer Swan". W wywiadzie, w którym wyjawiła, jak każdego ranka  "jęczy, sapie i chrząka", by wykonać układy baletowe, zapewniła rozbawiona, że nigdy nie wystąpi publicznie w żadnym balecie.

6. Jej pierścionek zaręczynowy z pięciokaratowym szmaragdem, który dostała od księcia Karola w 2005 roku, należał wcześniej do królowej matki.  

7. Camilla nie lubi podróżować. W rzeczywistości boi się latać. Jest domatorką i uwielbia wiejskie życie. Kocha też pracę w ogrodzie.

8. Ma słabość do butów Coco Chanel. Uwielbia model beżowych czółenek z czarnym noskiem. Dodatkowo logo firmy - podwójne C - przypomina inicjały jej i męża (Charles and Camilla). Podobno z tego samego powodu księżna Diana nigdy nie nosiła ubrań tej firmy.

Reklama

Brytyjczycy docenili księżną Camillę za jej niebywałą szczerość, zaangażowanie w sprawy społeczne i poczucie humoru. Sprawia wrażenie najmniej ceremonialnej ze wszystkich członków rodziny królewskiej. Nie stroni od alkoholu i jako jedyna naprawdę ogląda seriale telewizyjne. Do ulubionych należy "The Crown", który opowiada o jej teściowej, królowej Elżbiecie II. Jest też uzależniona od serialu "Radio 4 Archers".

***

Zobacz też:

Camilla Parker Bowles zdobyła się na rasistowski komentarz o dziecku Harry'ego? Szokujące doniesienia!

Księżna Camilla i księżna Kate zwarły szyki. Camilla chwali współpracę z synową mężą

Księżna Camilla udzieliła wywiadu dla "Vogue'a". To rewolucja w rodzinie królewskiej

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Camilla Parker Bowles | brytyjska rodzina królewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecamy