Przejdź na stronę główną Interia.pl

Reklama

Reklama

Schorowany Andrzej Kopiczyński trafi do domu opieki?

Andrzej Kopiczyński (82 l.) za kilka dni opuści szpital. Jak potoczą się dalej jego losy?

Słynny "Czterdziestolatek" wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że jego żona, Monika Dzienisiewicz-Olbrychska, nie żyje. Aktor choruje na Alzheimera, który zabrał mu wszystkie wspomnienia, odebrał bieżącą aktywność...

Reklama

Aktor nie mógł uczestniczyć ani w nabożeństwie żałobnym w intencji zmarłej żony, które odprawione zostało 2 lipca w warszawskim kościele środowisk twórczych, ani dwa dni później towarzyszyć jej w ostatniej drodze na Cmentarzu św. Józefa w Łodzi.

Pan Andrzej jest teraz w szpitalu, ale lada dzień go opuści. Jego pasierb, Rafał Olbrychski, podjął już starania, by spełnić wolę mamy - Monika Dzienisiewicz-Olbrychska już dawno znalazła idealne miejsce dla męża, ale po jej nagłej śmierci procedura umieszczenia Andrzeja Kopiczyńskiego w jednym z podwarszawskich domów seniora specjalizujących się w opiece nad ludźmi dotkniętymi chorobą Alzheimera musi rozpocząć się od nowa.

To właśnie od Rafała Olbrychskiego zależą dalsze losy pana Andrzeja. Jak dowiedziało się "Życie na Gorąco", syn Moniki Dzienisiewicz-Olbrychskiej ma zamiar zrobić wszystko, by zapewnić ojczymowi jak najlepsze warunki, tym bardziej że Kopiczyński przez wiele lat zajmował się nim jak własnym synem.

- Rafał może też liczyć na wsparcie ojca, który obiecał mu, że nie zostawi go samego z tak wielką odpowiedzialnością - mówi tygodnikowi znajoma Daniela Olbrychskiego, drugiego męża Moniki Dzienisiewicz-Olbrychskiej (pierwszym był Wowo Bielicki). Aktor zdaje sobie sprawę, jak wielką rolę w wychowaniu Rafała odegrał ojczym, za co jest mu do dziś ogromnie wdzięczny.

Panu Andrzejowi raczej nie pomoże jego jedyna córka Katarzyna. Jej mama i trzecia żona pana Andrzeja, Ewa Żukowska (70), nie widzi powodu, dla którego miałaby przejmować się dziś losem mężczyzny, który zostawił ją dla innej kobiety ponad 30 lat temu.

- Byłam jego żoną, mam z nim córkę, ale to tyle - skwitowała. Także druga żona, Maria Chwalibóg (83), nie zamierza wesprzeć Rafała Olbrychskiego w opiece nad aktorem.

Wszystko wskazuje na to, że Andrzej Kopiczyński już wkrótce znajdzie się pod opieką pracowników domu dla seniorów - tym, który znalazła dla niego kilka miesięcy temu Monika Dzienisiewicz-Olbrychska.

***

Zobacz więcej materiałów:

Życie na gorąco

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Kopiczyński | Rafał Olbrychski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Nie przegap
najgorętszych
plotek!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie. Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj Pomponik.pl lub zobacz instrukcję »