Reklama
Reklama

Ryszard Rynkowski nie wystąpi podczas trasy Jacka Cygana. Koniec 30-letniej przyjaźni?

Jacek Cygan nie zaprosił Ryszarda Rynkowskiego do udziału w swojej trasie koncertowej. Czyżby panowie postanowili zakończyć długoletnią przyjaźń?

Ryszard Rynkowski i Jacek Cygan. To on pomógł mu znaleźć sposób na siebie

Ryszard Rynkowski (70 l.) zdobył popularność, występując z zespołem VOX. Niestety w atmosferze skandalu rozszedł się z grupą w 1987 roku. Zdaniem wokalisty to Witold Pasz, zmarły nie tak dawno, optował za pozbyciem się Rynkowskiego. 

Panowie nie pogodzili się nigdy. Tym bardziej że Rynkowski po tylu latach występów na scenie z popularnym wówczas VOXem był zdania, że przez Paszta musiał zaczynać wszystko od nowa. 

Reklama

Rynkowski był już prawie pewny, że zostanie akompaniatorem lub nauczycielem śpiewu. Przyjaciele proponowali, by zaczął solową karierę. Napisał piosenkę, ale nie miał do niej słów. Ponadto nie miał pomysłu na siebie.  Wówczas dzięki Stanisławowi Sojce poznał Jacka Cygana (71 l.).

Panowie długo rozmawiali o ewentualnej współpracy. Zaczęli się spotykać i wymyślać kim ten Nowy Rynkowski ma być.
Efektem tych spotkań była piosenka "Wypijmy za błędy", która tryumfowała w 1989 roku w Opolu. 

Od tego czasu artyści są nierozłączni. Rynkowski nazywa Cygana swoją "najwierniejszą żoną", bo śpiewa wyłącznie jego teksty, chociaż tekściarz pracuje też dla innych. 

Rynkowski i Cygan - plotki o końcu przyjaźni

Kiedy w ubiegłym roku Jacek Cygan ogłosił nową trasę koncertową, fani artysty byli pewni, że wśród zaproszonych gości znajdzie się też Ryszard Rynkowski. Panowie przecież współpracują razem od 30 lat. Jednak tak się nie stało, więc zaczęto spekulować, że we wzajemnych stosunkach artystów musiał nastąpić jakiś kryzys. 

Tygodnik "Świat i ludzie" zawrócił się z pytaniem do Jacka Cygana, czy to koniec przyjaźni z Rynkowskim. Autor tekstów odpowiedział stanowczo:

Jeszcze nie wiadomo, kiedy zostanie ona wydana. Jednak słowa o współpracy i przyjaźni artystów potwierdza niedawny występ Rynkowskiego.Wokalistę i kompozytora widzowie mogli zobaczyć podczas koncertu "Solidarni z Ukrainą". Zaśpiewał wówczas utwór "Wznieść serce nad zło" do słów Jacka Cygana i z własną kompozycją. 

Zobacz też:

Ryszard Rynkowski fatalnie zniósł decyzję mieszkańców. Sąsiedzi gwiazdora alarmują

Jacek Cygan przejął obowiązki żony. To trudny czas

Chabior niedawno stracił przyjaciela. Teraz apeluje o pomoc

Demi Rose zachwyca kreacją, Wzrok przyciąga również krajobraz

POMAGAMY UKRAINIE!pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ryszard Rynkowski | Jacek Cygan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama