Reklama

Reklama

Reklama

Roman Abramowicz: rozwody, które kosztowały go fortunę. Ile dostały żony?

Dla Romana Abramowicza (55 l.) osiągnięcie sukcesu w biznesie było łatwiejsze, niż ułożenie sobie życia osobistego, które jest zupełnie inną historią. Abramowicz rozwiódł się trzykrotnie, wydając przy tym miliardy dolarów w gotówce, nieruchomościach i aktywach. Ile dostały żony ówczesnego bogacza z Rosji?

Roman Abramowicz to rosyjski oligarcha, który za chwilę może stracić cały swój majątek (więc sprzedaje, co może). Efektem jego obecnie kryzysowego stanu finansowego, jest oczywiście niesłuszna agresja Władimira Putina wobec Ukrainy. Wcześniej jego finanse "lekko" nadszarpnęły jedynie rozwody. Ile pieniędzy otrzymały jego żony?

Kim jest Roman Abramowicz?

Roman Abramowicz do około 26 lutego 2022 był jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Urodził się 24 października 1966 w Saratowie w Rosji. W jego żyłach płynie rosyjsko-izraelskie pochodzenie. W 2018 roku uzyskał obywatelstwo Izraela (na mocy prawa powrotu) ze względu na nieprzedłużenie wizy brytyjskiej.

Reklama

Roman Abramowicz dorobił się majątku dzięki swojej zdolności do prowadzenia biznesu i znajomościom na wysokim szczeblu władzy. Po rozpadzie ZSSR i ustanowionym prawie o prywatyzacji Abramowicz prowadził kilka biznesów jednocześnie. Biznesmen był zaufanym człowiekiem na Kremlu. Ponoć to on zaproponował Władimira Putina jako następcę Borysa Jelcyna.

W 2003 roku z kaprysu kupił londyński piłkarski klub Chelsea. W latach 2000-2008 roku był gubernatorem Czukotki. Według danych z 2021 roku, rosyjski oligarcha dysponował majątkiem wynoszącym 15 miliardów dolarów. W skład jego majątku wchodziły między innymi: jacht "Eclipse", dwa samoloty Boeing, limuzyny marki Maybach, 9 apartamentów w Londynie, ranczo w Aspen i zamek na południu Francji.

Roman Abramowicz i Olga Lysova

Pierwsza żona Romana Abramowicza to Olga Lysova. Para poznała się, kiedy Roman wrócił z wojska, a ich ślub, który odbył się w 1987 roku miał być wynikiem zemsty wobec pierwszej miłości Rosjanina. Ówczesna dziewczyna nie chciała na niego czekać, a w czasie jego pobytu w wojsku nawet zdążyła wyjść za mąż.

Po ślubie Olga i Roman utrzymywali się ze sprzedaży plastikowych zabawek. Dla ambitnego przyszłego przedsiębiorcy to jednak było za mało, więc zainteresował się handlem paliwami (głównie ropą naftową). Oboje nie mieli zbyt wiele, ale mocno się wspierali.

Olga Lysowa była od Romana o 3 lata starsza i miała już dwójkę dzieci. Niestety, kobieta nie mogła mieć więcej potomstwa, co kłóciło się z marzeniem Romana o wielkiej rodzinie. Roman i Olga rozwiedli się w 1989 roku.

Niestety podczas rozwodu Roman Abramowicz nie był na tyle bogaty, by móc zaoferować swojej pierwszej żonie miliony. Początkujący biznesmen przekazał byłej żonie jedynie kawalerkę.

Roman Abramowicz i Irina Malandina

Roman Abramowicz i Irina Malandina poznali się w podobny sposób co Ludmiła i Władimir Putin. Irina urodziła się była stewardessą w samolocie rosyjskiej linii Aerofłot, a Roman akurat podróżował często do Niemiec w sprawach biznesowych. Poznali się w 1990 roku, a pobrali rok później.

Irina spełniła marzenie Romana o wielkiej rodzinie. Urodziła mu pięcioro dzieci. Ostatecznie para rozstała w 2005 roku po 14 latach bycia małżeństwem. Kobieta oczywiście nie była stratna, a jej rozwód z Abramowiczem odbił się szerokim echem w mediach. 

Eks-żona rosyjskiego oligarchy otrzymała 300 milionów dolarów, połowę nieruchomości eks-męża w Wielkiej Brytanii i francuski zamek. Dodatkowo mogła bez ograniczeń korzystać z luksusowego jachtu i latać prywatnym samolotem Boeing-737. Roman Abramowicz stracił prawo do opieki nad dziećmi, ale to nie oznaczało, że nie może ich wspierać finansowo. 

W swoim pierwszym wywiadzie od zakończenia ich małżeństwa 11 lat temu, Irina Abramowicz mówiła, że nadal prowadzi luksusowy styl życia, podróżując po świecie, jednocześnie chroniąc swoją prywatność. Warunki rozwodu nigdy nie zostały ujawnione, a dzieci uczy ciężkiej pracy.

Roman Abramowicz i Darja Żukowa

Darja Żukowa urodziła się w Rosji, ale część dzieciństwa spędziła w Kalifornii i Londynie. Przed poznaniem Romana Abramowicz była już bardzo bogata, ze względu na swoje pochodzenie. Jej rodzice pochodzili ze sławnej rodziny - ojciec był potentatem paliwowym, a matka mikrobiologiem.

Roman poślubił Darję w 2007 roku (poznali się dwa lata wcześniej). Małżeństwo było razem ze sobą 10 lat i doczekali się dwójki potomstwa. "Podjęliśmy tę trudną decyzję, ale pozostajemy przyjaciółmi, rodzicami i partnerami we wspólnie podjętych przed laty biznesach" - napisali w wydanym oświadczeniu. 

Podczas rozwodu z Romanem Abramowiczem Darja Żukowa otrzymała 92 miliony dolarów. Ogłoszono ją "najbogatszą singielką". Po rozstaniu z rosyjskim oligarchą nie rozpaczała długo i ponownie wyszła za milionera. Tym razem jej wybrankiem został młodszy o pięć lat Grecki biznesmen Stavrosa Niarchosa. Para pobrała się w 2019 roku, a w 2020 oznajmili, że spodziewają się dziecka.

Zobacz też:

Ślotała przyjęła Ukrainki do domu. "Rodzina się powiększyła"

Wróżka Aida miała wizję o wojnie! Gruzińska mistyczka mówi, co nas czeka w 2022 roku!

ONZ potępia inwazję Rosji na Ukrainę. Były kraje przeciwne

pomponik.pl
Dowiedz się więcej na temat: Roman Abramowicz | rosyjscy oligarchowie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy